Start Wolontariat

Świąteczna akcja wolontariuszy

18 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili chorych w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Wykonali program artystyczny (kolędy polskie) i obdarowali pensjonariuszy hospicjum własnoręcznie wykonanymi upominkami świątecznymi. 18 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili chorych w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Wykonali program artystyczny (kolędy polskie) i obdarowali pensjonariuszy hospicjum własnoręcznie wykonanymi upominkami świątecznymi.

Kiermasz świąteczny

Dnia 13-14.12.14 r. odbył się kiermasz świąteczny w MOK-u Żory, w którym nasza szkoła wystawiła świąteczne prace uczniów gimnazjum i liceum.

Na kiermaszu sprzedawaliśmy ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na cele charytatywne. Na kiermaszu panowała miła  świąteczna atmosfera.

Turniej dla młodzieży z naszego osiedla

INTEGRACYJNY TURNIEJ UNIHOKEJA DLA MŁODZIEŻY OSIEDLA SIKORSKIEGO

POLA NADZIEI

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015 od następujących zadań:

*opracowaliśmy harmonogram działań w I semestrze

*rozpropagowaliśmy idee wolontariatu wśród młodzieży ZS3

*pozyskaliśmy nowych członków do współpracy

*nawiązaliśmy współpracę z hospicjum na nowy rok szkolny

*przeprowadziliśmy pierwsze akcję na rzecz hospicjum i młodzieży osiedla Sikorskiego

*udział wolontariuszy w żorskiej kweście cmentarnej

Więcej artykułów…