Start Wydarzenia

I Pieszy Rajd Górski
Ustroń - Równica
11 czerwca 1997

Dzisiaj społeczność szkolna wyruszyła na I pieszy Rajd Górski. Trasa rajdu: Żory - Ustroń - Równica i powrót do Żor. W godzinach rannych uczniowie pod opieką profesorów udali się na dworzec PKP w Żorach, skąd pociągiem wyruszili w kierunku Ustronia. Klasy wysiadły w Ustroniu Polanie, skąd każda innym szlakiem miała dotrzeć do schroniska na Równice. Każdy uczestnik rajdy otrzymał znaczek.

Na polanie odbyły się międzyklasowe zawody zręcznościowo-sportowe, śpiewy przy ognisku, pieczenie kiełbasek. Klasy walczyły o trofeum, czyli o przechodnią maczugę, którą podarował uczniom profesor Janusz Lipiński.

 

Lekcja patriotyzmu...

Ciekawą propozycję trzeciomajowej lekcji patriotycznej przygotowało III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Żorach. 29 kwietnia br. odbyła się okolicznościowa sesja popularnonaukowa: "Konstytucja 3 Maja - wczoraj i dziś", poświęcona dzisiejszej recepcji majowej Ustawy Rządowej. Konferencja była częścią projektu historycznego, który realizowany jest w III LO pod kierunkiem mgr Renaty Tetli. Scenariusz został wyróżniony w konkursie na najciekawszy konspekt lekcji partriotycznej, zorganizowany przez Wydział Edukacji, Kultury I Sportu Urzędu Miasta w Żorach.

Czytaj całość

 

"Jaskinia Filozofów" premiera spektaklu

Rok 2008 ogłoszony został polskim rokiem Zbigniewa Herberta. Społecznosć III LO jest szczególnie zobowiazana do promowania twórczości Patrona naszej szkoły, dlatego podjęliśmy szereg działań, które wpisują się w akcję Roku Herbertowskiego.
Od września b.r. odbywały się w piwnicy naszego liceum próby spektaklu "Jaskinia Filozofów", będącego adaptacją dramatu Z. Herberta pod tym samym tytułem. Jak ciężka to była praca niech świadczy ilość odbytych prób - od początku roku spotykaliśmy się 3-4 razy w tygodniu! Myślimy jednak, że było warto. Sztuka nie jest w prawdzie prosta (jak cała twórczość Poety), ale mądra i ciekawa. Opowiada o ostatnich dniach najwybitniejszego filozofa greckiego, Sokratesa.

Czytaj całość

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Odsłon : 354721
Nasza szkoła
6.jpg