Start Wydarzenia

Dzień Patrona
III Liceum Ogólnokształcącemu w Żorach
29 października 2009

Stało się już tradycją naszej szkoły, że w dniu urodzin Zbigniewa Herberta, czyli 29. października, obchodzimy „Dzień Patrona”. W tym dniu cała społeczność szkolna, w odświętnych strojach, bierze udział w uroczystościach, konkursach i zajęciach związanych z patronem.

Dzień otworzył uroczysty apel poświęcony Zbigniewowi Herbertowi
w wykonaniu uczniów klasy 3a pod kierownictwem pani Renaty Tetli. Uczniowie klasy trzeciej przedstawili krótki szkic postaci Zbigniewa Herberta oraz jego twórczości. Natomiast uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły przez co zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów III LO.
Na dowód tego wszyscy nowi uczniowie i nauczyciele otrzymali znaczki szkoły.

Czytaj całość

 

Nadanie III Liceum Ogólnokształcącemu w Żorach
imienia Zbigniewa Herberta
7 kwietnia 2001

...żeby szlachetne piękno
uroda istnienia
a może nawet dobro
miały we mnie dom...

Zbigniew Herbert - Małe serce

Pomysł, aby patronem III Liceum Ogólnokształcącego w Żorach został Zbigniew Herbert, pojawił się jesienią 1999 roku i uzyskał aprobatę uczniów, rodziców i nauczycieli.
Rada Miasta Żory nadała szkole imię mocą uchwały z dnia 28 września 2000 roku, określając datę wejścia uchwały w życie na dzień 7 kwietnia tegoż roku.
Dla uświetnienia uroczystości III LO powołało Honorowy Komitet Organizacyjny, w skład którego weszli:

Czytaj całość

 

Wydarzenia-X lecie

Dziesieciolecie Naszej Szkoły
19 października 2005

19 listopada nasz szkoła obchodziła dziesięciolecie. O godzinie 1000 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w kościele Miłosierdzia Bożego, aby wspólnie uroczystą Mszą Świętą uczcić to wydarzenie. Nie zabrakło również absolwentów oraz byłych nauczycieli, po uroczystej Mszy, mieli oni okazję jeszcze raz wejść do szkoły do której uczęszczali bądź uczyli. O godzinie 1500 spotkaliśmy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach gdzie również czekało nas wiele atrakcji. Na wstępie przemówiła tam Pani dyrektor mgr Krystyna Ostrowska a następnie Prezydent Waldemar Socha. Nasi koledzy i koleżanki przedstawili również różne inscenizacje związane z życiem naszej szkoły - uśmiechu na twarzach nie zabrakło.

Cały ten uroczysty dzień zakończył się występem Stanisława Sojki na którym wszyscy świetnie się bawiliśmy. Z chęcią chcielibyśmy powtórzyć taki dzień lecz będzie to możliwe dopiero za następne 10 lat.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Odsłon : 350562
Nasza szkoła
1.jpg