Konkursy-LO

"Bestiariusz żorski" - konkurs plastyczny

Liceum Plastyczne w Żorach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Bestiariusz żorski". Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową do pobrania poniżej.

Regulamin/Karta zgłoszenia

Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Już po raz 16  mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa śląskiego do udziału w Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta.

Konkurs ten organizowany jest pod honorowym patronatem żony poety, pani Katarzyny Herbert i stawia sobie za cel kształtowanie wrażliwości artystycznej młodych ludzi w ich obcowaniu z twórczością Poety.

Zgłoszenia do 16 marca 2018 r.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia

Uwaga ! Konkurs

Zapraszamy uczniów wszystkich klas naszej szkoły do udziału w konkursie na ozdoby świąteczne.

Termin składania prac: 13 grudnia br. u p.D. Ujmy lub p. A. Poloczek

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody

Uwaga! KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. „Człowiek i jego emocje”

Zdjęcia powinny być w formacie A4. Termin składania prac do 15.04.2016 u nauczycieli j.angielskiego. Zdjęcia powinny przedstawiać twarze, postacie wyrażające emocje np. radość, złość etc. oraz gesty, język ciała. Czekamy również na fotografie przedstawiające słowiański typ urody. Wybrane zdjęcia będą zaprezentowane podczas wernisażu w naszej szkole dnia 22.04.2016.

Zachęcamy wszystkich do udziału!

UWAGA KONKURS!!!!

POTYCZKI CYWILIZACYJNO-KULTUROWE Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO, NIEMIECKIEGO I WŁOSKIEGO

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie 3-osobowych drużyn, które popiszą się swoją wiedzą z zakresu:

·       GEOGRAFIA FRANCJI, NIEMIEC I WŁOCH (ukształtowanie terenu, klimat, góry, rzeki, morza, granice państw, sąsiedzi, stolice)

·        HISTORIA KRAJÓW – najważniejsze wydarzenia z historii danego kraju (np. odzyskanie niepodległości, rewolucje, wojny) zabytki, wybitne postaci.

·        MUZYKA – najbardziej znani wykonawcy, kompozytorzy i utwory.

·        SZTUKA – najwybitniejsze dzieła sztuki (malarstwo, rzeźba) ich twórcy.

W programie:

• prezentacje – Włosi - język gestów, Normandia - moje życie, Niemcy – kraj wart zwiedzenia,
  • etap pisemny (test wyboru)
  • przerwa i poczęstunek - specjały kuchni francuskiej, niemieckiej i włoskiej
  • obrady jury (zakwalifikowanie najlepszych drużyn do II etapu konkursu)
  • etap ustny
  • przerwa - obrady jury - przygotowanie dyplomów.
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom.

Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dalsze informacje u p. Aliny Poloczek i p. Mirosławy Dziurosz- Szromek.

Serdecznie zapraszamy!!!

Więcej artykułów…