Start Aktualności sportowe

Jastrzębski Węgiel Młodzieżowym Mistrzem Polski!

W niedzielę 6 marca br. w Krapkowicach odbył się mecz o zwycięstwo w Młodej Lidze i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski sezonu 2015/2016. Przeciwnikiem KS JW. byli Czarni Radom. Mecz obfitował w niespodziewane zwroty akcji, ale ostatecznie lepsi okazali się nasi i wygrali 3:2.

Miło nam tym bardziej, że w składzie zwycięskiej drużyny znalazło się 7 adeptów Akademii Talentów: Marcin Ernastowicz, Radosław Gil, Mateusz Kukulski, Mikołaj Szewczyk, Piotr Trzeciak, Paweł Żeliński (klasa 3C) i Szymon Bereza (klasa 2C).

Bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom, a trenerowi Kubiakowi zazdrościmy takiego prezentu urodzinowego!

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na stronie www.jastrzebskiwegiel.pl

Miejskich Zawody Tenisa Stołowego

W dniu 24.11.2015r  piętnaście drużyn zmierzyło się w sportowej rywalizacji w ramach  Miejskich Zawody Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych, których organizatorem była nasza szkoła.  Uczestniczyły w nich reprezentacje wszystkich żorskich gimnazjów w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców naszego gimnazjum zdobyła IV miejsce przegrywając jednym punktem z zespołem z G-1. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z G-2 natomiast drugie z G-6. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły V miejsce.

Wśród wyróżnionych zawodników w kategorii indywidualnej znalazł się uczeń klasy 1c- Marek Komorowski – III miejsce. Gratulujemy.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy licealistom, którzy pomagali w sędziowaniu. Jednocześnie zachęcamy do udziału w zajęciach pozalekcyjnych z tenisa stołowego w każdy wtorek w godz. od 16.00-17.30.

Otwarte zawody strzeleckie

Tradycyjnie z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości na strzelnicy Dębina odbyły się otwarte zawody strzeleckie organizowane przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe i MOSiR w Żorach. Tradycyjnie w zawodach wzięli uczniowie naszej szkoły i tradycyjnie zajęli wysokie miejsca.

W kategorii 15-17 lat całe ”pudło” było nasze. Zwyciężył Oskar Muras, drugi był Kordian Duczkowski, a trzeci Kamil Ptak. W kategorii K>18 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kozik , a na pierwszy miejscu M>18 uplasował się opiekun drużyny pan K. W zawodach wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. W strzelaniu do "kura" (najlepsi w każdej kategorii) zwyciężył Oskar Muras. Gratulujemy.

Spacer z kijkami

W niedzielę 25.10.2015r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w spacerze z kijkami( nordic walking). Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 11.00. Przeszliśmy przez os.Sikorskiego oraz Baranowice. Po 7 kilometrowej wędrówce przez okoliczne lasy dotarliśmy nad staw Gwaruś, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć. Wracaliśmy tą samą trasą, łącznie przeszliśmy 15 km w 2 godziny 50 minut. Jak wiadomo sport to zdrowie, a uczniom naszej szkoły nie są straszne kałuże błota na leśnych ścieżkach.

Więcej artykułów…

Do ferii pozostało