Start

Aktualności-G3

Było wielokulturowo….

W dniach od 26 listopada do 01 grudnia w naszym gimnazjum przyjmowaliśmy gości z Turcji, Hiszpanii oraz Włoch. Byli to uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich, w ramach programu Comenius. Obecnie realizujemy projekt  związany z ekologią, w ramach którego wykonujemy zadania w swoich szkołach, prezentujemy wyniki naszych działań, dzielimy się doświadczeniami, ale przede wszystkim poznajemy się nawzajem.

Program wizyty naszych gości był bardzo bogaty, a rozpoczął się ich wizytą w naszej szkole w dniu 26 listopada, podczas której przedstawiliśmy prezentacje multimedialne dotyczące naszej szkoły oraz naszego środowiska lokalnego. Wybraliśmy logo i hasło projektu oraz maskotkę. W Sali 213 pani Danuta Ujma poprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie wykonali lampiony z materiałów ekologicznych.

Goście wzięli udział w quizie na temat naszego kraju, w którym najlepiej wypadła grupa turecka. W godzinach popołudniowych goście udali się do Centrum Regionalnego w Osinach, gdzie w świetnych humorach wzięli udział w tradycyjnych zajęciach. Dzień zakończył się kolacją z tradycyjnymi potrawami w restauracji „Wenecja” We wtorek o świcie wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa, gdzie goście zwiedzili najpiękniejsze miejsca i najważniejsze zabytki. W czwartek pożegnaliśmy się z grupą Włochów, którzy w piątek rano odlecieli z Krakowa do swojego kraju. Dla pozostałych uczestników piątek  był również bardzo ważnym dniem, gdyż po zwiedzeniu zamku w Pszczynie udali się oni do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu.

W sobotę pożegnaliśmy grupę Hiszpanów, a najdłużej goszcząca u nas grupa z Turcji wyruszyła na Szyndzielnię, a w nocy odleciała z Krakowa do swojego kraju.

Krótki film nakręcony dla Kuriera Żorskiego można zobaczyć tutaj :

http://www.tvzory.pl/kurier_zorski_tv.php ( archiwum Kuriera 29.11.2012, minuta 5:45)

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom oraz Dyrekcji szkoły.

 

Święty Mikołaj w naszej szkole.

6 grudnia to jeden z tych dni w roku, kiedy uczniowie chętnie idą do szkoły, bo przychodzi wtedy święty Mikołaj. Tradycyjnie zagościł również w naszej szkole, rozdając słodki upominek, oczywiście grzecznym uczniom i pracownikom  szkoły. Ale…trzeba było sobie zasłużyć na słodkości …śpiewając kolędy. Zajrzyjcie do galerii zdjęć.

 

Szlachetna Paczka

W dniach 8-9 grudnia 2012r. odbył się finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w niej już po raz trzeci.

Od 26 listopada do 7 grudnia 2012 wśród uczniów gimnazjum przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów spożywczych i szkolnych, środków czystości, ponadto wśród pracowników  naszego Zespołu zebraliśmy pieniądze na zakup brakującego sprzętu AGD . Paczki trafiły  do jednej z żorskich rodzin, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

Również po raz trzeci w naszej szkole znajdował się magazyn do którego Darczyńcy przywozili paczki. Uczniowie naszego gimnazjum bardzo aktywnie włączyli się do przygotowania magazynu a podczas finału pomagali wolontariuszom ogarnąć paczkowe szaleństwo. Na zajęciach artystycznych gimnazjaliści przygotowali aż 50 lampionów dla Darczyńców. Niezwykle budujące było to, że chęć niesienia pomocy odzywa się w tak wielu z nas. Liczył się każdy, nawet najmniejszy dar, bo płynął on prosto z serca.

Przypomnijmy ,że Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna z siedzibą w Krakowie. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
Wszystkim, którzy wzięli czynny udział w tej akcji serdecznie dziękujemy. Kolejny raz wspólny wysiłek przyniósł wspaniały efekt, bo razem można dokonać wielkich rzeczy i łatwiej „zmieniać świat na lepsze”./zdjęcia w galerii.


 

Żorski Konkurs Plastyczny „Anioł”

W dniu 13 grudnia br. odbyło się w ZS nr 8 w Żorach uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Miło nam poinformować, że uczennice naszego gimnazjum  Agnieszka Porębska i Alicja Walczyk  z klasy 1a zajęły II i III miejsce .Zadanie polegało na wykonaniu w technice dowolnej postaci anioła. Wszystkie prace(aż 220) są wystawione w ZS nr 8, można złożyć datek  i otrzymać pracę wspierając Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Gratulujemy Alicji i Agnieszce! Zdjęcia w galerii . 

Szkolny Konkurs Biblijny

W dniu 13 grudnia odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. W tym roku uczniowie zmagali się z księgą Rodzaju. Wyniki konkursu: I miejsce – Aleksandra Nowakowska kl. 3a, II miejsce- Sandra Skarupa kl. 1a, III miejsce- Katarzyna Teodorska kl.3b. Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie rejonowym w dniu 28 lutego. Serdecznie gratulujemy!

 
Więcej artykułów…
Joomfish System Plugin not enabled

Elektroniczny nabór
Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Odsłon : 338758
Nasza szkoła
13.jpg