Start eTwinning

"Poland - our school"-prezentacja naszej szkoły w jęz. angielskim!

eTwinning wirtualna platforma pod patronatem Komisji Europejskiej, mająca za zadanie zrzeszać społeczność szkolną  z całej Europy. Międzynarodowa kooperacja nauczycieli i uczniów  ma na celu  współtworzenie  projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez wykorzystanie Internetu oraz narzędzi ICT.

Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

W  III LICEUM OGÓLNOKSZAŁCĄCYM  Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. ZBIGNIEWA HERBERTA  projekt  eTwinning realizowany jest w ramach projektu “21st century skills – Individuelles Lehren nd Lernen im digitalen Wandel/ 21st century skills- personalised learning in the digital age”  i współtworzony jest przez 5 państw: Polskę, Łotwę, Estonię, Hiszpanię oraz Niemcy, które są jego koordynatorem.

Jednym z zadań wynikających z powyższego projektu jest stworzenie prezentacji multimedialnej w języku angielskim, mającej na celu przybliżenie naszej szkoły  zagranicznym uczniom i nauczycielom, biorącym udział w projekcie.

Znakomita prezentacja pod tytułem „Poland- our school” wykonana została przez ucznia 2B liceum, Olafa Szyję.

POLAND_OUR_SCHOOL.pdf