Start Wydarzenia Wydarzenia-Rocznica Konstytucji

Lekcja patriotyzmu...

Ciekawą propozycję trzeciomajowej lekcji patriotycznej przygotowało III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Żorach. 29 kwietnia br. odbyła się okolicznościowa sesja popularnonaukowa: "Konstytucja 3 Maja - wczoraj i dziś", poświęcona dzisiejszej recepcji majowej Ustawy Rządowej. Konferencja była częścią projektu historycznego, który realizowany jest w III LO pod kierunkiem mgr Renaty Tetli. Scenariusz został wyróżniony w konkursie na najciekawszy konspekt lekcji partriotycznej, zorganizowany przez Wydział Edukacji, Kultury I Sportu Urzędu Miasta w Żorach.

W ramach tego projektu w ciągu całego roku szkolnego licealiści pracowali m.in. nad przygotowaniem referatów, pamiątkowego albumu o Konstytucji 3 Maja, biuletynu okolicznościowego. Nakręcili również wywiad z doktorem Maciejem Kucharskim, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz uliczną sondę "Co wiesz o Konstytucji 3 Maja?". W czasie sesji wystąpienia referentów przeplecione zostały ciekawymi scenkami, wystawiono m.in. fragment "Powrotu posła" J.U.Niemcewicza, a Damian Witkowski, uczeń klasy II B, ubrany w szlachecki kontusz, z pasją wygłosił mowę sejmową.

Autorem mowy jest Sebastian Pośpiech, tegoroczny absolwent III LO, zwycięzca Konkursu na orację, która mogła zostać wygłoszona w czasie obrad Sejmu Wielkiego. Konkurs ten także przeprowadzony został w ramach projektu i wzięli w nim udział uczniowie żorskich szkół ponadgimnazjalnych. Ogłoszony został również Konkurs na najciekawszą pracę plastyczną związaną z Konstytucją 3 Maja. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów (w tej kategorii nagrodzono Joannę Gaj, uczennicę G-6) i szkół ponadgimnazjalnych (zwyciężyła Agnieszka Kłósko, absolwentka III LO). Sesja, która odbyła się w klubie "Wisus" na os. Sikorskiego skierowana była przede wszystkim do uczniów gimnazjów, którzy dzięki niej mogli z innej perspektywy spojrzeć na od lat świętowane rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 
Odsłon : 350737
Nasza szkoła
6.jpg