Start Wydarzenia Wycieczka do IPN -u.

W dniu 3 grudnia uczniowie klas IIIa i IIIc liceum mieli okazję poznać siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, na których poznali trochę historii PRL -u. Kolejną atrakcją wycieczki było Muzeum Izba Pamięci KWK "Wujek". Obie klasy wraz z opiekunami po zwiedzeniu obiektu obejrzały projekcję filmu Agnieszki Świdzińskiej  "Życiorysy z bliznami". Tematem filmu był tragiczny strajk w kopalni "Wujek" i jego konsekwencje. Historia ta zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Następnie uczniowie złożyli wieniec ku czci poległych górników pod pomnikiem upamiętniającym tamte wydarzenia.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Odsłon : 350702
Nasza szkoła
14.jpg