Start Wydarzenia Herbertowskie szkoły trzymają się razem !!!

Przywróć splamionym twarzom dobroć i włóż prostotę do rąk, tak jak włożyłeś żelazo…”- ten fragment twórczości Zbigniewa Herberta stał się mottem XII Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół, jaki 23 września zainaugurowano
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.. Co roku delegacje szkół herbertowskich z całej Polski spotykają się aby promować postać i twórczość patrona, wymieniać doświadczenia a także miło spędzać czas
w swoim towarzystwie. Naszą szkołę reprezentowały: pani dyrektor Krystyna Ostrowska, wicedyrektor Iwona Walczyk, nauczyciel bibliotekarz Edyta Smyczek oraz uczniowie: Sandra Stencel, Patrycja Hartmann i Marcin Jokiel. Była to dla nas długa podróż ale opłacało się ponieważ Trzebiatów to przepiękna miejscowość położona nad rzeką Regą, ok. 8 kilometrów od morza Bałtyckiego, pogoda nas rozpieszczała a program zjazdu był bardzo ciekawy.  

Na początku poczty sztandarowe, goście i uczestnicy zjazdu, przy radosnych dźwiękach orkiestry dętej, przemaszerowali ulicami Trzebiatowa. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie mieszkańców miasta. Następnie, po uroczystej Mszy Świętej, spotkaliśmy się w szkole gdzie wysłuchaliśmy, oprócz oficjalnych wystąpień, wykładu gościa honorowego – dra Rafała Żebrowskiego i obejrzeliśmy montaż poetycki w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Trzebiatowie. Następnie gospodarze oprowadzili nas po mieście, uczniowie uczestniczyli w warsztatach aktorskich ze znanym z serialu „Plebania" Maciejem Wileckim i zajęciach
z samoobrony, a nauczyciele w oficjalnym spotkaniu członków Klubu Herbertowskich Szkół, które odbyło się w Pałacu w Trzebiatowie.

Wszyscy zaproszeni goście zostali zakwaterowani w miejscowości wypoczynkowej Pogorzelica nad samym morzem, gdzie spędzili miły wieczór spacerując po plaży czy korzystając z atrakcji hotelowych takich jak kręgielnia i aquapark.

Drugi dzień rozpoczął się wycieczką „Szlakiem atrakcji gminy i powiatu”, a śmiałkowie wybrali się również na spływ kajakowy. Po wyczerpującym dniu wszyscy spotkali się w gospodarstwie agroturystycznym w Kłodkowie, gdzie czekało na nas wspólne grillowanie, szanty przy ognisku oraz konkurencje sportowe - oczywiście „na wesoło”!

Wróciliśmy do domy zmęczeni ale szczęśliwi i nie możemy się doczekać następnego zjazdu, który już za rok w Słubicach!

 


 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Odsłon : 354791
Nasza szkoła
15.jpg