Start XXII Ogólnoszkolny Rajd Górski na Równicę

XXII Ogólnoszkolny Rajd Górski na Równicę

Tegoroczny już XXII pieszy rajd górski odbył się 29.09.2018r. na Równicę. 170 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Żorach pod opieką nauczycieli wyruszyło do Ustronia i Brennej skąd różnymi szlakami turystycznymi wchodzili na Równicę. Szczyt, który zdobyliśmy w tym roku, nie jest wysoki (884m n.p.m) a wybrane przez nas szlaki nie były wymagające więc, bez problemu pokonali je nawet nasi najmłodsi uczniowie z klasy IV i V. Wędrówce górskiej sprzyjała ładna pogoda i dobry humor wszystkich uczestników. Po dotarciu do celu uczniowie i nauczyciele przy herbatce wspólnie śpiewali piosenki przy dźwiękach gitary, na której tradycyjnie przygrywał pan Waldemar Trojnar.

W tym roku przechodnią maczugę i słodycze otrzyma  klasa, która zwycięży w konkursie na najładniejszą pracę plastyczną związaną z rajdem górskim, wykonaną dowolną techniką.

Prace można składać u pani B. Czaickiej do 12.09.2018r. Będą one oceniane przez specjalną komisję składającą się z uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego. Mile widziane są również ciekawe zdjęcia zrobione podczas rajdu górskiego, a które można zamieścić na stronie internetowej szkoły.

Do ferii pozostało