Start NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE

Nasze szkolne Narodowe Czytanie zainaugurowała pani dyrektor. Czytali nauczyciele i uczniowie. W tle rozbrzmiewała muzyka.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku- w stulecie odzyskania niepodległości- lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego- powieść pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi. Stefan Żeromski (1864-1925) był sumieniem Polaków. W autobiograficznych „Syzyfowych pracach” (1897) przedstawił walkę z rusyfikacją w szkołach, w „Ludziach bezdomnych” (1900) – losy społecznika, doktora Judyma, w „Popiołach” (1902) – skomplikowane losy polskie na tle wojen napoleońskich, zaś w „Wiernej rzece” (1912) – dramat powstania styczniowego. W „Przedwiośniu (1924) podsumował doświadczenia pierwszego pokolenia, które weszło w dorosłe życie w czasach, gdy Polska odzyskała niepodległość. Książka była wezwaniem do debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.


 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Odsłon : 350750
Nasza szkoła
1.jpg