Start Czytanie jest trendy

Czytanie jest trendy

Pogoda dopisała. 8 czerwca 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.” Do akcji przygotowywaliśmy się już cały tydzień (2-10 VI), bowiem wtedy właśnie przypadał XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczennice klasy 1 liceum codziennie czytały zaprzyjaźnionym przedszkolakom i uczniom klas SP. Zaproszenie przyjął również Przewodniczący Rady Miasta, który uczniom klasy 4 przeczytał fragment „Najnowszych przygód Mikołajka”. W ramach akcji propagującej czytelnictwo, przez kilkanaście minut około 200 osób czytało jednocześnie książki. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”  uczniowie naszej szkoły zainicjują modę na czytanie i przekonają nieczytających uczniów i dorosłych, że czytanie jest trendy. Planujemy za rok powtórzyć akcję.