Start ZDROWO I KOLOROWO

ZDROWO I KOLOROWO

W naszej szkole pomiędzy 21 a 25 maja braliśmy udział w międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania. W projekt zaangażowane były wszystkie klasy Zespołu. Zadania były dostosowane do możliwości edukacyjnych poszczególnych grup wiekowych. Każdego dnia sprawdzano czy w plecakach naszych uczniów są warzywa/owoce  w tym właśnie kolorze. W poniedziałek obowiązywał kolor niebieski, uczniowie przynosili wodę. Wtorek był dniem zielonym. Dla uczniów klas SP zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą kanapkę.  W środę obowiązywał kolor żółty. Dla uczniów klas GIM zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą sałatkę owocową lub warzywną. W czwartek obowiązywał kolor czerwony. Dla klas SP odbył się pokaz samoobrony przygotowany przez klasy LO. A w piątek obowiązywał kolor fioletowy. Uczniowie LO i LP przynosili do szkoły wykonaną fotografie inspirowaną zdrowym odżywianiem oraz prezentowali wcześniej przygotowany przepis zdrowej potrawy. W tym dniu uczniowie również brali udział w konkursie na temat zdrowego odżywiania.

Zwycięzcami okazały się: klasa 4 SP, 2b GIM, 1B LO. To oni otrzymają w nagrodę lody.

Było dużo emocji i radości. Mamy nadzieję, że działania szkoły nie będą epizodem w edukacji, ale spowodują trwałe i pozytywne nawyki  zdrowego i aktywnego stylu życia.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Odsłon : 355437
Nasza szkoła
9.jpg