Start ZS3-ogólne informacje

a)  adres: os. Sikorskiego 52, 44-240 Żory

b)  telefon: +48 601 165 548

d)  strona internetowa: www.zs3zory.aplus.pl

2. III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Szkoła posiada bogatą bazę sportową składającą się z dwóch sal gimnastycznych, hali treningowej, siłowni, kompleksu boisk sportowych „Orlik”. Ponadto w szkole znajduje się profesjonalne laboratorium chemiczne, pracownia fonetyczna, a sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne bądź zestawy multimedialne. Szkoła osiąga dobre wyniki egzaminu maturalnego, a 85% absolwentów kontynuuje naukę na uczelniach wyższych. Jest to szkoła przyjazna uczniowi co przekłada się na regularne wspólne wędrówki po górach, spotkania z przyjaciółmi z Klubu Herbertowskich Szkół i współpracę
z rówieśnikami z całej Europy w ramach programu Erasmus+. Nasi siatkarze to aktualni (2016) mistrzowie Polski kadetów i wicemistrzowie kraju w kategorii junior. Szczycą się ponadto zwycięstwem w Młodej Lidze (U-23) oraz w ogólnopolskiej licealiadzie.

Planowane oddziały klasy I w roku szkolnym 2018/2019 (klasy max 25 osobowe)

• Klasa o profilu: - policyjno – prawnym

przedmioty rozszerzone: historia, wiedza o społeczeństwie,

przedmioty dodatkowe/uzupełniające: podstawy prawa, wiedza o Policji, samoobrona,

języki obce: angielski, francuski/niemiecki.

• Klasa o profilu -  ratownictwo medyczne

przedmioty rozszerzone: biologia, chemia,

przedmioty dodatkowe/uzupełniające: pierwsza pomoc przedmedyczna,

języki obce: angielski, włoski/niemiecki.

• Klasa o profilu - piłka siatkowa mężczyzn (KS „Jastrzębski Węgiel”) klasa mistrzostwa sportowego

przedmioty rozszerzone: matematyka, j. angielski,

przedmioty dodatkowe/uzupełniające: piłka siatkowa.

języki obce: angielski, włoski

• Klasa o profilu - baseball / softball, BUKS „Gepardy” Żory, klasa mistrzostwa sportowego

przedmioty rozszerzone: biologia, j. angielski,

przedmioty dodatkowe/uzupełniające: baseball / softball

języki obce: angielski, niemiecki.

Oddziały gimnazjalne - Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Jacka Kuronia

W roku szkolnym 2018/2019 szkoła prowadzić będzie klasy trzecie: ogólne, w tym tzw. „e-klasy”, oraz mistrzostwa sportowego w dyscyplinach piłka siatkowa chłopców i baseball / softball.

3. Liceum Plastyczne

strona internetowa: www.plastykzory.pl

Liceum posiada pracownię fotografii artystycznej, rzeźby oraz malarstwa. Zajęcia plastyczne prowadzone są w małych grupach, gdzie uczniowie mają do dyspozycji wszelkiego rodzaju potrzebne materiały, dostęp do laptopów z profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania oraz tablety graficzne. Szkoła bierze udział w plenerach, wystawach, warsztatach artystycznych oraz zrealizowała w ramach międzynarodowego programu współpracy szkół ERASMUS + projekt „Żywe obrazy” i wystawę fotograficzną „Faces of Europe”. Obecnie w Muzeum Miejskim w Żorach trwa wystawa prac uczniów naszej szkoły (malarstwo, fotografia, plakat, rzeźba, ceramika). Serdecznie zapraszamy!

Planowany oddział klasy I w roku szkolnym 2018/2019 (grupy max 10-osobowe)

• Fotografia artystyczna (grupa 1)
  • Projektowanie graficzne z elementami reklamy wizualnej (grupa 2)

Powyższe specjalizacje prowadzone będą w ramach jednego oddziału klasy I.

Przedmioty rozszerzone: historia sztuki, matematyka.

Języki obce: angielski, włoski/francuski/niemiecki.

4. Szkoła Podstawowa nr 14 Mistrzostwa Sportowego

Szkoła prowadzić będzie wyłącznie oddziały mistrzostwa sportowego. W roku szkolnym 2018/2019 otwarte zostaną następujące klasy prowadzone przez wskazane kluby sportowe:

• IV, VI i VII – piłka koszykowa (IV - dziewcząt i chłopców, VI, VII – chłopców), ŻAK Żory
  • VI  – piłka siatkowa chłopców, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla
  • IV – baseball / softball, BUKS „Gepardy” Żory.

Do wakacji pozostało