Start Nowości Nowości 2013

Nowości 2013

Orhan Pamuk, Dom ciszy, Wydawnictwo Literackie, 2009

Dzieje jednej rodziny na tle burzliwej dwudziestowiecznej historii Turcji. Latem na początku lat osiemdziesiątych troje wnuków odwiedza dziewięćdziesięcioletnią babkę, która mieszka w starym rozsypującym się domu na prowincji.


Orhan Pamuk, Biały zamek, Wydawnictwo Literackie, 2009

XVII wiek. Młody Wenecjanin, schwytany przez piratów i sprzedany na targu niewolników, trafia pod dach stambulskiego uczonego. Szybko okazuje się, że zdumiewająco podobni fizycznie, pan i niewolnik mają także wspólne pasje i zainteresowania.


Maria Nurowska, Drzwi do piekła, Znak, 2012

Najbardziej skandalizująca powieść Marii Nurowskiej! Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym odnajdziesz miłość. Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie …

 

Mario Vargas Llosa, Gawędziarz, Znak, 2009

Gawędziarz
to wyjątkowa książka w dorobku Vargasa Llosy. Historia amazońskiego plemienia Macziguengów i ważnej roli, jaką pełnili w nim gawędziarze - wędrowni opowiadacze, przekaziciele wieści codziennych, a także legend i symboli, będących fundamentem istnienia ukrytej przed światem społeczności.


Trudi Canavan, Trylogia czarnego maga, Galeria Książki, 2012 Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do Gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze?Henning Mankell, Nim nadejdzie mróz, WAB, 2012

Misterna historia kryminalna, opowiedziana z perspektywy kobiety, groźny fanatyzm religijny, w tle informacje z Nowego Jorku po ataku na WTC...

 

 

Anna Bikont, Joanna Szczęsna, Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej, Znak, 2012

Wisława Szymborska była znana z tego, że niechętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym, a osobiste zwierzenia uważała za coś niestosownego.
Przed Anną Bikont i Joanną Szczęsną postanowiła jednak odsłonić ukrywane prywatne oblicze i zdradzić część sekretów fascynującej biografii.

 

Marta Spychalska, Marcin Hołota, Słownik sloganów reklamowych, PWN, 2009

Zbiór ponad 500 najciekawszych pod względem językowym oraz najpopularniejszych sloganów reklamowych, które pojawiły się w kampaniach telewizyjnych w ciągu ostatnich 10 lat.

 

 

Markus Zusak, Złodziejka książek, Nasza Księgarnia, 2008

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno …

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Odsłon : 350753
Nasza szkoła
13.jpg