Start

Kiermasz podręczników

Uwaga, uczniowie klas drugich będą mogli sprzedać używane podręczniki uczniom klas pierwszych we wtorek, na długich przerwach, przed wejściem do biblioteki szkolnej!

 

Nowy rok szkolny 2013/2014

W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2013/2014.

Godz. 800 -  msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego.

Godz 900- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum i liceum

Uczniowie klas I gimnazjum pisać będą test kompetencji z języka angielskiego celem podziału na grupy. Prosimy o zabranie przyborów do pisania.

 

Szlakiem zakonów

W czwartek 20 czerwca odbyła się wycieczka, której celem było poznanie katowickich zakonów. Uczniowie klasy 1 A poznawali „tajniki” życia zakonnego.

Najpierw odwiedziliśmy zakon karmelitanek bosych, gdzie jedna z sióstr opowiedziała nam jak wygląda ich życie. Jest to typowy zakon kontemplacyjny. Siostry żyją w całkowitym odizolowaniu od świata, aby bardziej poświęcić się Bogu i modlitwie. Jest to bardzo trudna droga życia i niewiele osób byłoby stać na tyle poświęceń i wyrzeczeń. Siostra powiedziała nam, że jest to droga do szczęścia i dlatego wymaga podziwu.

Następnie odwiedziliśmy siostry miłosierdzia, których założycielką była bł. Matka Teresa z Kalkuty. Siostry te pomagają najbardziej ubogim. Dają im dach nad głową, żywność i, co najważniejsze, pomagają im zbliżyć się do Boga. Siostry te pomagają wielu ludziom na całym świecie i dzięki temu czują się szczęśliwe.

Później odwiedziliśmy zakon sióstr elżbietanek. Siostry te także pomagają biednym i bezdomnym nie tylko w Polsce. Był czas na krótką modlitwę oraz poznanie historii zgromadzenia. Mogliśmy także napić się odrobinę wody (było bardzo upalnie) i zjeść dobre ciastko J

To był ostatni zakon, jaki odwiedziliśmy. Dzięki temu mogliśmy sami przekonać się, jak życie zakonne wygląda od środka. Teraz wiemy na pewno, że praca ta jest niezwykle potrzebna.


 

Festyn 2013

Czy wszyscy byliście w sobotę 22 czerwca na naszym festynie rodzinnym pod hasłem POCIĄG DO TRÓJKI. Festyn jest już tradycją szkoły, odbywa się corocznie w czerwcu, nawiązując do różnych aktualnych wydarzeń (w ubiegłym roku, przypominamy, był związany z EURO 2012), ale pewne elementy pozostają stałe. Jednym z takich tradycyjnych elementów festynu jest zawsze „grochówka-kuroniówka”, przygotowuje ją zawsze Gimnazjum nr 3 im. Jacka Kuronia.  Tegoroczny festyn związany był z Julianem Tuwimem, a nasi uczniowie wzięli udział w ogólnoszkolnym turnieju klas. Zmagania były artystyczno-aktorskie: klasy przygotowały inscenizacje wierszy Tuwima oraz zaprezentowały piosenki oparte na tekstach Poety. W rywalizacji klas zwyciężyły klasy 1b w gimnazjum i 1c w liceum – nagrodzono ich gromkimi brawami oraz… lodami, które ufundowała dla nich Rada Rodziców. Społeczność osiedla, uczestnicząca w festynie, mogła nie tylko podziwiać występy klas, ale także brać udział w konkurencjach sportowych, meczu rodziców i uczniów (Trąbalscy kontra Tralalińscy), dzieci zaproszono do namiotu Dyzia Marzyciela, gdzie uczniowie częstowali ich wykonanymi przez siebie ciastami oraz do nauki języka angielskiego dla najmłodszych (BAMBO CHAT). Największym zainteresowaniem cieszyła się mini-pracownia plastyczna, w której najmłodsze dzieci wykonywały rysunki związane z wierszami Juliana Tuwima – prace od razu eksponowano w zainscenizowanej galerii „pod chmurką”. Wieczór zwieńczył wspaniały występ niespodzianka – nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 zaprezentowali wiązankę skeczy Juliana Tuwima, brawurowo wcielając się w role „kinochamów”.  Zakończeniem festynu był koncert zespołu Kuby Buchcika, ucznia 1A - „Hesperus”.

Jeśli nie widzieliście występu nauczycieli obejrzyjcie koniecznie filmik: KLKNIJ

 

Zastepstwa w dniu 23.02.2018r.

D.Wandzel

  1. 3b- klasa odwołana
  2. 3MS – odwołany
  3. 3.MS – odwołany
  4. 2b A.Karwowska ( za 3c)(j.polski)
  5. 2d  S.Bieleń – zaj. komputerowe
  6. 7b –A.Kurzawa – doradztwo zawodowe


M. Ługowska

1. 2C – klasa odwołana

2.7b – klasa odwołana

3. 7b – klasa odwołana

4. 2a – A.Karwowska – j.polski

5. 7a – K.Gajda – j.angielski

6.1a – D.Marcisz-Niesłańczyk – matematyka

7.2c – I.Holona – matematyka


A.Fajkier

9. 4 – klasa zwolniona

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
Odsłon : 354721
Nasza szkoła
3.jpg