Start

Program "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie –bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

Więcej informacji na plakacie: [ZOBACZ]

 

Siatkówka plażowa

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyły się zawody wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców. W poniedziałek uczniowie gimnazjum Marek Komorowski i Filip Jarosiński nie dali szans swoim rówieśnikom ze wszystkich 16 rejonów naszego województwa i zajęli pierwsze miejsce. We wtorek licealiści Konrad Stokłosiński i Wojciech Szwed po pechowej porażce w półfinale z Wodzisławiem w małym finale zwyciężyli zespół z Częstochowy zajmując 3 miejsce. Oba zespoły uzyskały prawo gry w zawodach ogólnopolskich które odbędą się w Strzelinie w dniach 18-19 czerwca. Gratulujemy!!!!!


 

ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania z wychowawcami, które odbędą się jutro tj. 12 czerwca o godzinie 1800 w budynku szkoły.

 

Manu lp Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

W dniach 5 - 6 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018 zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw z całego kraju.

Cztery przedsiębiorcze dziewczyny z Liceum Plastycznego: Sandra Majecka, Wiktoria Piecha, Alicja Walczyk oraz  Monika Wojtaś godnie reprezentowały miniprzedsiębiorstwo Manu lp. Po czterech etapach Konkursu: Rozmowa biznesowa, Prezentacja młodzieżowej firmy oraz Stoisko i umiejętności sprzedaży Manu lp zdobyło cenne wyróżnienie w tej ostatniej kategorii. Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, FedEx, HSBC Bank Polska, Manpower, MetLife, Pramerica, Union Investment) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które objęło Patronat honorowy nad Konkursem.

Emocje już za nami, ale duma z wyróżnienia pozostaje!

Gratulacje!


 

AKCJA CZYTANIE- PIĄTEK- 8 VI

W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” proszę o zabranie ze sobą w piątek książki, którą będzie można przeczytać w ramach lekcji od 9.40 do 10.25 na trawie przed szkołą.

 

MISTRZOSTWA SIATKÓWKI PLAZOWEJ

Dnia 04.06.2018 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Roju, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej.  Naszą szkołę reprezentowały dwie pary siatkarskie dziewcząt i chłopców: M. Pleszczyńska- P. Zielińska, W. Korykora- J. Kirsanow, M. Komorowski- F. Jarosiński oraz  P. Zając- K. Blacha. Wróciliśmy z trofeami- pucharem i dyplomami.  Zwycięski zespół chłopców Marek Komorowski i Filip Jarosiński będą reprezentować Żory na zawodach rejonowych.  Pozostali uczestnicy spisali się również znakomicie ulegając w rozgrywkach jedynie zawodnikom MUKS Sari –Żory. Chłopcy drużynowo zajęli I miejsce, dziewczęta uplasowały się na II miejscu.


 
Joomfish System Plugin not enabled

Elektroniczny nabór
Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 
Odsłon : 338788
Nasza szkoła
14.jpg