Start

Potrzebujesz pomocy lub porady psychologa?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  rodziców, uczniów i nauczycieli do skorzystania

z darmowych konsultacji z psychologiem, który będzie dyżurował w naszej szkole w dniu 20.03.2018r. (wtorek)  w godz. 8.00-12.00 w sali 209.

 

Organizacja rekolekcji - Szkoła Podstawowa.

I.W dniach od 19 do 21 marca odbywają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Harmonogram rekolekcji:

Poniedziałek 19.03.2018r. – godz.9.30 -10.30 nauka rekolekcyjna

Wtorek 20.03.2018r. –  godz. 11.30 – 12.45 nauka rekolekcyjna

godz. 12.45 – 13.30 spowiedź

Środa 21.03.2018r. -    godz. 9.30 – 10.30 Msza Święta

Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w szkole

Dla uczniów, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach zorganizowane są w szkole zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w ramach zajęć edukacyjnych.  Dla uczniów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii zajęcia te są obowiązkowe.

 

Młodzi recytatorzy z 4 klasy

15 marca Lilianna Aniszewska i Oliwia Malcherczyk reprezentowały szkołę w XVIII Miejskim Konkursie Recytatorskim. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie świetnie poradzili sobie   z opanowaniem tekstów i tremą. Prestiż konkursu potęguje coraz wyższy poziom przygotowania recytatorów. Nie zabrakło oryginalnych interpretacji poezji i prozy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

 

KONKURS!!!

KONKURS MATEMATYCZNY

Zapraszamy drużyny  czteroosobowe do udziału w konkursie

Bryły przestrzenne w zabytkach  XXI wieku

  • Konkurs polega na stworzeniu makiety zabytku oraz przygotowania plakatu lub prezentacji dotyczącej historii zabytku i opisu brył przestrzennych, które zostały wykorzystane przy ich budowie.
  • Pod względem matematycznym praca musi zawierać informację dotyczące podstawowych własności brył przestrzennych ( np.  Pc, V ), pod względem historycznym dostarczać informacji na temat przedstawianego obiektu.
  • Minimalnie wysokość makiety zabytku powinna wynosić 50cm, a maksymalnie 1m.
  • Do stworzenia budowli można wykorzystać różne materiały : papier, styropian, metal, plastik, masy solne i gipsowe, glina, blacha, surowce wtórne.
  • Do 31 maja grupy dostarczają  budowle oraz plakaty dotyczące historii i własności matematycznych budynków do szkoły. 1 czerwca grupy prezentują swoje prace, a Komisja Konkursu wyłania zwycięzców.
  • Dla najlepszej grupy przewidziane są nagrody,

Losowanie zabytków przez drużyny już  w czwartek.

Szczegóły: p. I. Todys oraz p. I. Holona

 

Przyłącz się!

21 marca na całym świecie pod auspicjami ONZ obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data - 21 marca - nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Symbolicznie obchodzimy to  święto zakładając w tym dniu dwie różne kolorowe skarpetki Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Społeczność Żorskiej Akademii Koszykówki zachęca do wzięcia udziału w tej symbolicznej zabawie, dla Nas od kilku lat jest to bardzo ważne święto.

Jeden z Naszych najmłodszych ŻAK-ów i najwierniejszy kibic urodził się z z trzema chromosomami. Okazujemy mu tym samy wsparcie i pokazujemy wrażliwość.


 

ŚWIĘTO LICZBY PI

Wyprzedzając wszystkich o jeden dzień 13 marca  uczniowie  naszej szkoły  świętowali uroczystość pod hasłem „Matematyczne Podchody”. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Trzyosobowe drużyny zmagały się  z dziewięcioma ciekawymi zadaniami takimi jak tangramy, rebusy czy wyznaczanie liczby Pi. Zwyciężyła klasa 7 b w składzie Martyna Jarzyna, Emilia Zyzało i Adrian Matuszczyk.

Udowodniliśmy wszystkim, że matematyka,  to nie tylko trudne zadania, “suche liczby”  i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia, a więc… przyjemne z pożytecznym!

Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.


 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do wakacji pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Odsłon : 317948
Nasza szkoła
9.jpg