Start

Spotkanie z doradcą zawodowym

We wtorek 17.04.2018r. o godz.18.00 w sali 209 odbędzie się spotkanie z doradcą zawodowym dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum, dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy

 

Nasze dziewczyny dały CZADU!!!

W poniedziałek 9 kwietnia odbyły się półfinały dziewczyn w piłce ręcznej. Widowisko to można było oglądać w boguszowickiej hali. Na parkacie zobaczyliśmy  drużyny ze szkół z  Żywca, Raciborza, Jastrzębia oraz naszej szkoły.  Walka o pierwsze miejsce i udział w finałach była zaciekła.

Dziewczyny z Żywca pokonały raciborzanki wynikiem 27:17 w pierwszym meczu.  Następnie na parkiecie mogliśmy oglądać  mocne zwycięstwo naszej drużyny, które pokonały szkołę z Jastrzębia wynikiem 30:12.  Niestety po pięknej wygranej ulegamy drużynie z Żywca i kończymy zawody na drugim miejscu. Gratulacje dla dziewczyn, które reprezentowały szkołę i do końca walczyły o zwycięstwo.

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

Już w najbliższy weekend (13-15.04) na szkolnej hali będziemy mieli okazje oglądać Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej. Na boisku zobaczymy najlepsze drużyny z Polski, które będą walczyły o wejście do finałów Polski w swojej kategorii wiekowej.  Młodzicy z JSW zmierzą się z DMKS Delfin Darłowo oraz z zespołem JSK Spartakus Jawor. Na parkiecie zobaczymy również drużyny z Będzina, Gubina oraz Kędzierzyna. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków.

 

XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Po raz XVI uczniowie województwa śląskiego zmierzyli się z trudną, ale piękną i dającą wielkie możliwości interpretacyjne poezją Zbigniewa Herberta. Wojewódzki Konkurs Poezji Z. Herberta zorganizowało po raz kolejny nasze III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta. W tym roku w konkursie udział wzięło blisko 70 uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przyjechali z różnych części województwa śląskiego: z Częstochowy, Bielska-Białej, Jaworzna, Zawiercia i Raciborza... Wielki finał konkursu odbył się 6.04 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii klasy gimnazjalne:

I miejsce: Sebastian Rumpel,

II miejsce: Magdalena Piaszczyk,

III miejsce: Julia Gruca,

a w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Jakub Żółtaszek,

II miejsce: Piotr Orłowski,

III miejsce: Marta Tabacka.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony do księgarni „Empik”, a dodatkową nagrodą w konkursie była możliwość wzięcia udziału w specjalnie zorganizowanych warsztatach recytatorskich, które odbyły się w środę 04.04 i mogli w nich wziąć udział wszyscy finaliści.

Za rok zapraszamy na XVII Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta.


 

PODAROWAĆ SZANSĘ NA ŻYCIE...

W DNIU DAWCY SZPIKU 17 pełnoletnich uczniów naszej szkoły zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku, by w ten sposób ratować życie chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej więc potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Cieszy nas, że myślicie o innych!!!
Jeśli i ty chcesz włączyć się w tę akcję wejdź na stronę FUNDACJI DKMS - www.dkms.pl

 

Master of English- eliminacje

Wszystkich uczniów klas IV- VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum zainteresowanych udziałem w powiatowym konkursie języka angielskiego "Master of English" zapraszamy na eliminacje, które odbędą się w czwartek, 12.04 o godz. 11:20  w sali 418.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Elektroniczny nabór
Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
Odsłon : 338784
Nasza szkoła
5.jpg