Start

POSADZILIŚMY ŻONKILE

Z okazji inauguracji XV PÓL NADZIEI w żorskim hospicjum nie mogło zabraknąć naszych uczniów.

W tym roku Patrycja Gałach z klasy 2b uświetniła uroczystość otwarcia grą na akordeonie. Wykonany przez nią utwór "Paidouchka" został nagrodzony dużymi brawami. Zaś grupa uczniów z klasy 2A oraz członkowie Koła Wolontariatu z klasy 2B zakasali rękawy, chwycili łopaty w dłonie i ochoczo, z pomocą swoich koleżanek zasadzili kilkanaście sadzonek żonkili przed budynkiem hospicjum.

Już nie mogą doczekać się wiosny i ujrzenia efektów swojej pracy - kwitnących żonkili - symboli nadziei!!!


 

Uwaga! Liga Językowa rozpoczęta!

Zapraszamy chętnych uczniów liceum na pierwszą potyczkę językową pod tytułem " Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych" dnia 18. 10 (środa) o godzinie 11:20 (po czwartej lekcji) do sali 201. Chętni zgłaszają swój akces swojemu nauczycielowi języka angielskiego do dnia 16.10. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni! Serdecznie zapraszamy!

 

XXI OGÓLNOSZKOLNY RAJD GÓRSKI NA KOZIĄ GÓRĘ (686 m.n.p.m)

Dnia 29.09.2017r. odbył się kolejny rajd górski, w którym wzięło udział 157 uczniów z  Zespołu Szkół nr 3 w Żorach. Celem tegorocznej wyprawy była Kozia Góra, bardzo niewymagająca góra, co sprawiło, że marsz wyznaczonymi szlakami górskimi był łatwy          i przyjemny. Wędrówce sprzyjała wymarzona pogoda i dobry humor uczestników wyjazdu. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek i wpadek podczas pokonywania szlaków ale o tym nie warto pamiętać. Po dotarciu do schroniska Stefanka uczniowie piekli kiełbaski na ognisku i ochoczo śpiewali piosenki turystyczne a na gitarze przygrywał pan Waldemar Trojnar, zrobiło się bardzo sympatycznie. Zorganizowano również konkurs piosenki a klasa, która zaprezentowała się najlepiej, wygrała przechodnią maczugę.

Zwycięzcą konkursu została klasa IIIC z LO pod przewodnictwem wychowawcy pana W.Trojnara . Okazało się , że chłopcy z tej klasy przejawiają nie tylko talent sportowy ale            i wokalny, co zasługuje na szczególne brawa.

 

KOŁO WOLONTARIATU W AKCJI

W sobotę 30 września sąsiadujące z naszą szkołą hospicjum zorganizowało festyn, z którego dochód pomoże w jego funkcjonowaniu. Nie zabrakło tam naszych dzielnych wolontariuszek. Zaangażowały się one w rozdawanie balonów, pomoc przy stoisku "Kącik plastyczny" i sprzedaż cebulek żonkili. Dużą popularnością cieszył się też Sznupek, w którego przebraniu paradowało na zmianę kilka naszych uczennic.


 

Harmonogram korzystania ze stołówki

Od października obowiązuje następujący harmonogram:

KLASA 4SP

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

1120

1320

1120

1120

1320

KLASA 1C LO

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

1320

1120

1320

1320

1120

POZOSTAŁE KLASY

I       1120

7aSP, 7bSP,  2aG, 2bG, 3aG,

II     1220

6SP, 7cSP, 3cG, 2CL, 3CL,

III    1320

2cG, 2dG, 3dG, 1AL, 2AL, 3AL, 3BL, 1AP, 3AP

 

Organizacja zajęć dla uczniów, którzy nie jadą na rajd

Uczniowie, którzy nie jadą na rajd, realizują lekcje według planu:

Więcej…

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Odsłon : 303971
Nasza szkoła
2.jpg