Start

Święto Ogniowe

Nasz poczet sztandarowy wziął udział w 316. obchodach Święta Ogniowego na pamiątkę tragicznego pożaru, który wybuchł  11 maja 1702 roku. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba  ruszyła Procesja Ogniowa ulicami Starówki. Ciemność oświetlał  blask bijący ze świec  i pochodni.


 

ZNAM SWOJE MIASTO

Uczniowie klasy 4: Michał Janus, Jacek Nowak i Paweł Śliwiński 11 maja wywalczyli  5. miejsce w konkursie „Znam Swoje Miasto”. Uczestnicy zmagali się trudnymi pytaniami dotyczącymi wiedzy o historii, zabytkach, tradycjach, zwyczajach i  legendach związanych z naszym miastem i regionem.

 

Martyna Gizler i Agnieszka Porębska w finale ogólnopolskim!

Znamy już finalistów Finaliści Social Innovation Relay 2018. Pomysł naszych dziewcząt  na innowację społeczną został wysoko  oceniony poprzez Komisję Konkursową i znalazł się wśród dziesięciu zakwalifikowanych do finału  etapu krajowego. Najlepsze zespoły będą przedstawiały sędziom swoje pomysł z wykorzystaniem prezentacji w Power Point. Od tego jak będą prezentować swój pomysł na innowację społeczną zależy, kto zostanie zwycięzcą konkursu i będzie reprezentować Polskę na Finale Międzynarodowym.

Serdecznie gratulujemy finalistkom i znowu zaciskamy kciuki!

 

MATEMATYKA Z KANGUREM ZAKOŃCZONA SUKCESEM

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”.

Wyróżnienie otrzymali:

- Marek Komorowski kl. 3c, który uzyskał drugie miejsce w powiecie w kategorii klas trzecich gimnazjum

-  Zesławski Kacper kl. 7a,  który uzyskał trzecie miejsce w powiecie w kategorii klas siódmych szkoły podstawowej.

Gratulacje należą się także uczniom klas liceum.

Uczniowie klasy 2C uzyskali bardzo wysokie wyniki w powiecie w kategorii klas drugich LO.

Nazwisko i imię

Miejsce w powiecie

Mazurczak Paweł

1

Błażej Artur

2

Citak Oskar

3

Laskowski Oskar

5

Stokłosiński Konrad

6

Kraj Wojciech

9

Bogacz Chrystian

10

Myszka Jakub

12

Wysoki wynik w powiecie uzyskali również nasi tegoroczni absolwenci z klasy 3B Michał Kula (5 miejsce w powiecie), Dominika Celary (8 miejsce w powiecie).

Wyróżnionym oraz wszystkim, którzy brali udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Nasi siódmoklasiści w Warszawie!

Dzięki uprzejmości Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz  Firmy MetLife uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej w dniach 24-25 kwietnia wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.  W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Stare Miasto naszej stolicy, a drugim uczniowie aktywnie uczestniczyli w grze integracyjnej MetLife LifeChanger Cup. Uczniowie mieli okazję poznać podstawy przedsiębiorczości poprzez udział w grze symulacyjnej oraz zabawę w escape room’ach. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali upominki od Firmy MetLife oraz pamiątkowe dyplomy. Pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć, wyposażeni w powerbanki i drony wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy jeszcze raz naszym sponsorom Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz  Firmie MetLife!


 

II MIEJSCE W POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Dnia 26.04.2018r. w SP-3 Żory odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w PIŁCE Nożnej Dziewcząt. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Julia Kirsanow II d, Wiktoria Korykora II d, Natalia Miodek II d, Patrycja Miodek II d, Zuzanna Smęder II d, Patrycja Gałach II b, Oliwia Nowak II b. Dziewczyny w swojej grupie rozegrały mecze z SP-1, SP-8 i G-2, z którą jedynie przegrały. W półfinale zmierzyły się z G-5, którą pokonały i dzięki temu dostały się do finału, gdzie uległy drużynie z G-6. Ostatecznie zajęły satysfakcjonujące II miejsce. Gratulacje!


 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Odsłon : 350555
Nasza szkoła
3.jpg