Start

Lubimy TEATR

27 kwietnia klasa 6SP i 7cSP miały okazję uczestniczyć w innowacyjnym spektaklu opartym na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W komediowy sposób przedstawiono Nam jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej, będący skarbnicą nieśmiertelnych tematów, motywów i symboli- mitologię. Zobaczyliśmy zabawne i pouczające sceny będące odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. W przystępny sposób zainscenizowano kilka najzacniejszych mitów i legend greckich, które nawet we współczesnym świecie nie straciły na swojej popularności. Usłyszeliśmy historie o czynach i postępkach licznych bohaterów, ich zmaganiach, rozterkach i obawach, poznaliśmy wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie. Dzięki bogatej scenografii, ikonograficznym kostiumom, antycznym maskom oraz doskonałej grze aktorskiej mieliśmy okazję przenieść się, choć na chwilę, w czasy starożytnej Grecji. Aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu, poczuliśmy wielkość, siłę i odwagę bogów czy bożków. Interaktywna forma spektaklu, z czynnym udziałem widzów, nie tylko zapewniła doskonałą zabawę ale, co najważniejsze, umożliwiła przyswojenie lektury.

 

Jak zostać detektywem?

Dnia 20 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 6 SP udali się do MBP na niecodzienną lekcję języka polskiego. W związku z niesłabnącym zainteresowaniem literaturą kryminalną wśród dzieci, lekcja biblioteczna okazała się strzałem w dziesiątkę! Każdy z uczniów mógł sprawdzić się w roli detektywa. Rozmawialiśmy o tym, czym jest kryminalistyka, o literaturze kryminalnej tej współczesnej i dawniejszej. Przybliżyliśmy postaci znanych pisarzy i bohaterów powieści, m. in. Sherlocka Holmesa.

Uczestnicy lekcji poszukując inspiracji w fabułach powieściowych, podejmowali kolejne zadania, by w finale wyjaśnić nierozwiązaną od lat zagadkę kryminalną.

 

POŻEGNALIŚMY TRZECIOKLASISTÓW

W piątek uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas trzecich naszego liceum. Były podziękowania dla wychowawców, nauczycieli i rodziców. Gratulacje dla tych, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz najlepszych sportowców. Nie zabrakło również wzruszeń i śmiechu a to dzięki uczniom, którzy przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek program artystyczny.

Tym, którzy uświetnili tę niezapomnianą uroczystość dziękujemy a naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów w ich dorosłym życiu!


 

Nowy plan lekcji

Dodany został plan lekcji obowiązujący od poniedziałku 30 kwietnia!

 

LICEALIADA - nasi chlopcy najlepsi

W naszej szkole w dniu 18.04 odbył się finał licealiady.

Na boisku zobaczyliśmy oprócz naszej szkolnej reprezentacji zespoły ze szkół z Gliwic i Tych. W pierwszym meczu nasi chłopcy pokonują zespół z tyskiej szkoły 2:0 w setach. W kolejnym meczu na boisku mierzą się zespoły gości. Po zaciętej walce zespół z Gliwic pokonuje Tychy 2:0.Ostatni starcie to znaczna przewaga naszego zespołu, który z łatwością pokonuje gliwiczan 2:0.Tym samym wygrywamy cały turniej i zdobywamy pierwsze miejsce. Gratulacje dla chłopaków z 2C, którzy reprezentowali nas podczas licealiady.

 

SIŁA!!! SIŁA!!! SIŁA!!!

Tak właśnie skandowali kibice zebrani na hali sportowej w Żorach dopingując naszą drużynę siatkarzy. To właśnie Żory były gospodarzem ćwierćfinałów mistrzostw Polski w piłce siatkowej chłopców. Gorący doping bardzo się opłacał ponieważ Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel pokonała wszystkich swoich rywali i zdobyła pierwsze miejsce, tym samym przechodząc do kolejnego etapu walki o  mistrzostwo Polski. Najlepszymi zawodnikami tego turnieju okazali się:

Kuba Hawryluk (2c) – najlepszy libero

Patryk Siejka (2c) – najlepszy atakujący

Mateusz Kufka (2c) – najlepszy środkowy

Kacper Ołeniak (2c) – najlepszy rozgrywający

Kajetan Kubicki (2c) – MVP

Jak widzicie to nasze chłopaki zgarnęli wszystkie nagrody!

Gratulujemy Wam i Waszym trenerom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


 
Joomfish System Plugin not enabled

Elektroniczny nabór
Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Odsłon : 338784
Nasza szkoła
4.jpg