Start

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Znamy już zespoły, które 16 marca będą się zmagać w drugim – wojewódzkim – etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tys. uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostali najlepsi, a wśród nich troje uczniów z naszego LO:

Sylwia Pichnar, Amadeusz Dyjak i Paulina Panowicz.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych Olimpijczyków.

W połowie lutego na Facebook’u  ZUS uruchomi oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Opiekun: Andrzej Pierchała

 

ŚWIĘTUJEMY Z NAJMŁODSZYMI I SENIORAMI

Dziś, 24 stycznia  nasza szkolna grupa kabaretowa udała się do SP nr 3 z przedstawieniem świątecznym. Przysporzyła im wiele radości najmłodszym uczniom tej szkoły. Dzieci zaangażowały się w wspólny śpiew kolęd. Po przedstawieniu dla uczniów szkoły podstawowej grupa, pod opieką pani Aliny Poloczek udała się do Żorskiego Domu Pomocy Społecznej, gdzie również zaprezentowała swoje aktorskie i muzyczne umiejętności. Dla podopiecznych Domu była to okazja do oderwania się od szarej rzeczywistości. Podziękowali naszym aktorom gromkimi brawami.


 

Ferie ze sztuką 2018

Liceum Plastyczne w Żorach zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia artystyczne które odbędą się w dniach 29.01 - 01.02.2018 (pierwszy tydzień ferii) w godzinach 9:00-13:00 w siedzibie szkoły.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

29.01 - malarstwo - "martwa natura w stylu Cezanne'a", M. Pedowicz

30.01 - rzeźba - "Figurka zimowego stwora", C. Cyganik

31.01 - fotografia - Zajęcia z druku na tkaninie", J. Rupik

01.02 - ceramika artystyczna - Zajęcia z tworzenia biżuterii artystycznej, M. Szram-Lipka

Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr. tel 601 165 548


 

Potrzebujesz pomocy lub porady psychologa?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  rodziców, uczniów i nauczycieli do skorzystania z darmowych konsultacji z psychologiem, który będzie dyżurował w naszej szkole w dniu 23.01. 2018r. (wtorek)  w godz. 8.00-12.00 w sali 209.

 

"Bestiariusz żorski" - konkurs plastyczny

Liceum Plastyczne w Żorach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Bestiariusz żorski". Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową do pobrania poniżej.

Regulamin/Karta zgłoszenia

 

Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Już po raz 16  mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa śląskiego do udziału w Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta.

Konkurs ten organizowany jest pod honorowym patronatem żony poety, pani Katarzyny Herbert i stawia sobie za cel kształtowanie wrażliwości artystycznej młodych ludzi w ich obcowaniu z twórczością Poety.

Zgłoszenia do 16 marca 2018 r.

Do pobrania:

Regulamin

Karta zgłoszenia

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do wakacji pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 
Odsłon : 317758
Nasza szkoła
6.jpg