Start

Stop przemocy w rodzinie!

W dniu 27 listopada klasa 2b gimnazjum reprezentowała naszą szkołę w akcji „Biała Wstążka”, która stanowiła inaugurację 16 Dni Przeciw Przemocy w Rodzinie. Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn. Przybiera ona różne formy i hasła, natomiast łączy ją wspólny cel, jakim jest powstrzymanie przemocy. Nasza szkoła po raz trzeci brała udział w tej ważnej inicjatywie. Uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami żorskich szkół uczestniczyli w ważnym charytatywnym meczu pomiędzy drużyną KMP oraz pracownikami Prokuratury, Sądu oraz MOPS, który odbył się na  Hali Widowiskowo-Sportowej w Żorach. Następnie młodzież przeszła ulicami miasta oraz odwiedzili takie instytucje jak:  MOPS, Ośrodek Interwencji Ośrodek Medyczno-Terapeutyczny "Syriusz”, Ośrodek Zdrowia  NZOZ „Alfa-Med.”. Uczniowie wręczali ulotki informacyjne oraz przypinali białe wstążeczki, które są symbolem solidarności z ofiarami przemocy w rodzinie oraz wyrazem sprzeciwu wobec tego zjawiska.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIENNE NASTROJE”

Mamy przyjemność powiadomić Waszą Szkołę, nauczycieli prowadzących oraz rodziców/opiekunów o rozstrzygnięciu II edycji Konkursu Plastycznego „Jesienne nastroje” organizowanego przez Liceum Plastyczne w Żorach, w którym udział brali uczniowie Szkół Podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - IV oraz V – VII.


KLASY I - IV

I miejsce: Julia Kurzawska; Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu Mościskach

II miejsce: Tatiana Rusek; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach

III miejsce: Aleksander Ślesiński; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach

KLASY V – VII

I miejsce: Zuzanna Okoń; Szkoła Podstawowa w Książenicach

II miejsce: Weronika Pluta; Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach

III miejsce: Joasia Żylińska; Szkoła Podstawowa nr 1 w Orzeszu


Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w naszym  Konkursie, oraz zapraszamy zwycięzców wraz z rodzicami i opiekunami na wystawę konkursową, która odbędzie się 13 GRUDNIA 2017 r. o godzinie 17:00, celem przyznania nagród.

Liceum Plastyczne w Żorach
os. im. gen. Władysława Sikorskiego 52
44-240 Żory

Informujemy, iż w razie nieobecności zwycięzców, nagrody nie będą wysyłane pocztą. Zapraszamy!

 

SZKOLNE ANDRZEJKI

Jutro na korytarzu szkolnym pojawią się wróżki i wróżbici.

Będziecie mieć okazję dowiedzieć się co przyniesie wam przyszłość.

Zapraszamy!

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach projektu „Otwarta firma” uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej w dniach 13-17 listopada uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Cały tydzień w szkole poświęcony był tematyce przedsiębiorczości. Uczniowie siódmych klas szkoły podstawowej mieli prelekcję na terenie szkoły z pracownikami Firmy MetLife. Klasy gimnazjalne z kolei były na wycieczkach w zakładach pracy, instytucjach i firmach na terenie Żor: „NKT Cables”, Komenda Miejska Policji, Państwowa Straż Pożarna, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji .  Uczestnicy wycieczek mieli okazję poznać charakter działalności firm i instytucji, specyfikę wykonywanych zawodów oraz obejrzeć zakład pracy „od środka”. Dzięki temu uczniowie zdobyli wiele wartościowych informacji dotyczących potrzeb lokalnego rynku pracy, zdobywania kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych. Zdobyte informacje pomogą młodzieży w planowaniu kariery zawodowej.

 

Spotkanie członków PU

W związku z wyborami do Młodzieżowej Rady Miasta Żory zapraszamy członków PU

na spotkanie jutro 28 listopada o godz. 11:20 w sali 301.

Obecność obowiązkowa!!!

 

Nasz lokalny TECH CRUNCH

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w warsztatach poświęconych nowym technologiom, również tym najbardziej zaawansowanym. Spotkani odbędzie się 29 listopada o godzinie 15.00 w Miejskiej Bibliotece. Podczas spotkania będzie można zobaczyć i dotknąć najnowsze osiągnięcia techniki oraz spotkać się z przedstawicielami świata nauki, techniki i biznesu. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pani Iwony Holony (sala 218)

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Odsłon : 303971
Nasza szkoła
15.jpg