Start

Manu lp Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

W dniach 5 - 6 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018 zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw z całego kraju.

Cztery przedsiębiorcze dziewczyny z Liceum Plastycznego: Sandra Majecka, Wiktoria Piecha, Alicja Walczyk oraz  Monika Wojtaś godnie reprezentowały miniprzedsiębiorstwo Manu lp. Po czterech etapach Konkursu: Rozmowa biznesowa, Prezentacja młodzieżowej firmy oraz Stoisko i umiejętności sprzedaży Manu lp zdobyło cenne wyróżnienie w tej ostatniej kategorii. Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, FedEx, HSBC Bank Polska, Manpower, MetLife, Pramerica, Union Investment) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które objęło Patronat honorowy nad Konkursem.

Emocje już za nami, ale duma z wyróżnienia pozostaje!

Gratulacje!


 

AKCJA CZYTANIE- PIĄTEK- 8 VI

W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” proszę o zabranie ze sobą w piątek książki, którą będzie można przeczytać w ramach lekcji od 9.40 do 10.25 na trawie przed szkołą.

 

MISTRZOSTWA SIATKÓWKI PLAZOWEJ

Dnia 04.06.2018 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Roju, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej.  Naszą szkołę reprezentowały dwie pary siatkarskie dziewcząt i chłopców: M. Pleszczyńska- P. Zielińska, W. Korykora- J. Kirsanow, M. Komorowski- F. Jarosiński oraz  P. Zając- K. Blacha. Wróciliśmy z trofeami- pucharem i dyplomami.  Zwycięski zespół chłopców Marek Komorowski i Filip Jarosiński będą reprezentować Żory na zawodach rejonowych.  Pozostali uczestnicy spisali się również znakomicie ulegając w rozgrywkach jedynie zawodnikom MUKS Sari –Żory. Chłopcy drużynowo zajęli I miejsce, dziewczęta uplasowały się na II miejscu.


 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Tradycyjnie dzień pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie spędzili nie w szkolnych ławkach ale na sportowo. Młodsi uczniowie brali udział w grach i zabawach zorganizowanych na boisku szkolnym, natomiast uczniowie liceum i trzecie klasy gimnazjum na strzelnicy „Dębina”, gdzie odbywały się konkurencje sprawnościowe oraz konkurs strzelecki. Uczestnicy mogli sprawdzić się w strzelaniu do celu z KBKS-u. Najlepszym strzelcem okazała się Katarzyna Drobina z klasy 1B zdobywając złoty medal, drugie miejsce i srebrny medal otrzymała Agata Lipińska /obydwie uczennice klas policyjnych/, brązem musiał się zadowolić Jakub Warzecha z klasy 3a gimnazjum.

W konkurencjach sprawnościowych najlepszą klasą okazała się klasa 2A, drugie miejsce zdobyła klasa 1A, a trzecie miejsce klasa 3a gimnazjum.


 

ZDROWO I KOLOROWO

W naszej szkole pomiędzy 21 a 25 maja braliśmy udział w międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania. W projekt zaangażowane były wszystkie klasy Zespołu. Zadania były dostosowane do możliwości edukacyjnych poszczególnych grup wiekowych. Każdego dnia sprawdzano czy w plecakach naszych uczniów są warzywa/owoce  w tym właśnie kolorze. W poniedziałek obowiązywał kolor niebieski, uczniowie przynosili wodę. Wtorek był dniem zielonym. Dla uczniów klas SP zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą kanapkę.  W środę obowiązywał kolor żółty. Dla uczniów klas GIM zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą sałatkę owocową lub warzywną. W czwartek obowiązywał kolor czerwony. Dla klas SP odbył się pokaz samoobrony przygotowany przez klasy LO. A w piątek obowiązywał kolor fioletowy. Uczniowie LO i LP przynosili do szkoły wykonaną fotografie inspirowaną zdrowym odżywianiem oraz prezentowali wcześniej przygotowany przepis zdrowej potrawy. W tym dniu uczniowie również brali udział w konkursie na temat zdrowego odżywiania.

Zwycięzcami okazały się: klasa 4 SP, 2b GIM, 1B LO. To oni otrzymają w nagrodę lody.

Było dużo emocji i radości. Mamy nadzieję, że działania szkoły nie będą epizodem w edukacji, ale spowodują trwałe i pozytywne nawyki  zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej

24 maja 2018 roku w Imielinie rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Gimnazjum nr 3 w Żorach reprezentowali chłopcy klas 3c i 2c, którzy w pierwszym meczu wygrali z drużyną z gimnazjum w Pyskowicach, a w finale zwyciężyli z ekipą gimnazjalistów z Częstochowy zdobywając tytuł Mistrzów Śląska. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Marek Komorowski. Przed nimi jeszcze finał ogólnopolski. Złotym medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach ogólnopolskich

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Odsłon : 350570
Nasza szkoła
3.jpg