Start

Najlepszy produkt/usługa miniprzedsiębiorstwa

Manu Lp, nasze szkolne miniprzedsiębiorstwo, wystartowało w ogólnopolskim konkursie na najlepszy produkt. Prezentacja została opublikowana, a teraz głos mają internauci, bo tylko od nich zależy, kto w tym konkursie wygra. Dlatego prosimy – oddaj głos na Manu Lp. Wystarczy wejść na stronę  https://miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl/pl/najlepszy-produktusluga-miniprzedsiebiorstwa, wyszukać logo z nazwą Manu LP i zagłosować. Zachęć do głosowania Twoich znajomych. Z jednego adresu można oddać jeden głos. Liczymy na Ciebie!

Wspólnicy Manu Lp z opiekunem Andrzejem Pierchałą
 

Eliminacje do konkusru!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas gimnazjum oraz klasy szóstej i siódmej chcących wziąć udział w konkursie przysłów w j. angielskim i niemieckim na eliminacje szkolne we wtorek 13.03 do sali 208 na przerwie  o godz. 12.20

 

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że  od marca do końca maja 2018 r.  przeprowadzimy w naszej szkole zbiórkę makulatury. Bardzo prosimy o przynoszenie zważonej i związanej makulatury lub spakowanej w kartony.

Makulaturę należy dostarczyć do p. Poloczek, p. Todys  po wcześniejszym uzgodnieniu z nimi terminu dostawy.

Wychowawca klasy odnotowuje: kto i ile przyniósł makulatury, a zbiorczą listę oddaje organizatorom akcji czyli Samorządowi Uczniowskiemu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce!

Pamiętajcie ! Chodzi o świadomość, że o środowisko dbamy również poprzez odzyskiwanie surowców wtórnych.

 

Z WIZYTĄ W HOLANDII W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

W dniu 26.02- 28.02  dwójka nauczycieli naszej szkoły -p.Iwona Holona oraz p. Mirosława Dziurosz-Szromek brała udział w kolejnym spotkaniu wyjazdowym w ramach trwającego projektu „ 21st century skills –Individuelles Lehren  und Lernen im digitalen Wandeln. Tym razem gospodarzem spotkania  była holenderska szkoła  Maaslandscollege w Oss, a gośćmi -  szkoły z Estonii, Łotwy, Niemiec , Polski oraz z Hiszpanii (Majorki).

W trakcie międzynarodowego mityngu  braliśmy udział w szkoleniu  w zastosowaniu  narzędzi ICT na lekcji  pod okiem doktorantów Graz Universitety of Technology z Austrii. Efektem naszej  pracy były samodzielnie stworzone aplikacje.

W trakcie krótkiego pobytu mieliśmy również okazję zwiedzić szkołę naszych partnerów projektu. I tutaj przeżyliśmy zaskoczenie, kiedy nauczyciele zdradzili nam, że 88 % uczniów  przyjeżdża do szkoły codziennie na rowerze, niezależnie od pogody czy pory roku, pokonując do 15 km dziennie!!!

Naszym uczniom spodobałby się  również z pewnością fakt, że od 5 klasy szkoły podstawowej każdy uczeń musi obowiązkowo odbyć wycieczkę zagranicznąJ A już mniej, że za mówienie na języku angielskim i niemieckim językiem ojczystym uczeń ponosi karę, którą sam sobie losujeJ

Holenderscy nauczycieli zabrali nas również na krótką wycieczkę do Amsterdamu. Płynąc słynnymi Blue Boatami moglismy zobaczyć typową  miejską architekturę kraju tulipanów i tysięcy rowerów.


 

OGŁOSZENIE

Zachęcamy wszystkich do kolejnej akcji organizowanej w naszej szkole pod hasłem "Kup Pan szczotkę".

Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Ile szczotek potrzebujemy?

Bardzo dużo. Szczoteczki zebrane w poprzednich latach zdążyły się już zużyć.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio, wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje zabiorą  je ze sobą. Pozostałe, fundacja wysyła drogą morską.

Zachęcamy, abyście włączyli się w akcję i dołożyli do naszej zbiórki od siebie szczoteczkę, pastę. Twoja pomoc na pewno ucieszy jakieś afrykańskie dziecko.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydują się zaangażować i wspomóc naszą akcję - serdecznie dziękujemy.

JAK ZWYKLE LICZYMY NA  WAS!!!!!

Akcja trwa do 10  kwietnia 2018 . Szczoteczki i pasty oddajecie wychowawcom lub p. Iwonie Todys , p. Alinie Poloczek ( sala 301)


 

Dzień Patrona 2018

„ Działanie jest dla mnie pasją, sensem życia.
Muszę robić rzeczy bardzo ważne, przekraczające
mnie, moje życie. Bez takiego działania
zanudziłbym się na śmierć.”
Jacek Kuroń

Rocznica urodzin Jacka Kuronia to doskonała okazja do zorganizowania DNIA PATRONA. W naszej szkole odbył się on w piątek 2. marca 2018r.

Działo się dużo:

  • zostały przeprowadzone lekcje, na których przekonaliśmy się, że Jacek Kuroń jest dla nas odpowiednim patronem;

  • wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu pana Waldemara Trojnara, który poprzez śpiew i omówienie piosenek z czasów Solidarności przybliżył nam atmosferę lat 80-tych;

  • sami wykazaliśmy się swoim talentem plastycznym, tworząc plakat na temat „Marzenia Jacka Kuronia zza więziennych krat”.  Prace oceniali: pani wicedyrektor Danuta Marcisz – Niesłańczyk oraz uczniowie Liceum Plastycznego w Żorach. Wyniki:

I miejsce – kl. 2a,

II miejsce 3b,

III miejsce  - kl. 2b.

  • odbył się  KONKURS NA CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM „BLIŻEJ JACKA KURONIA”

I miejsce i statuetkę „JACKA”  zdobyła uczennica kl. 3d Maria Rosół,

II miejsce ex aequo otrzymali : Jan Juraszek  z kl. 3d i Jakub Warzecha z kl. 3a;

  • tradycyjnie zostały rozdane nasze statuetki „Jacki”:

WOLONTARIUSZ 2018 – Dorota Czapnik kl. 2b

BRATNIA DUSZA – Radosław Sługa  kl. 3a

CZŁOWIEK Z PASJĄ – Kacper Danilkiewicz kl. 3a

  • wszyscy uczniowie przyszli w ubraniach dżinsowych, czyli tak jak lubił ubierać się Jacek Kuroń;

  • cały dzień funkcjonowała „słodka kawiarenka”, gdzie można było zjeść pyszne ciasta upieczone przez uczniów.

Cała uroczystość zakończyła się apelem i złożeniem kwiatów pod tablicą Jacka Kuronia oraz podsumowaniem DNIA PATRONA i rozdaniem dyplomów i statuetek.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do wakacji pozostało
Logowanie



Pogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
Odsłon : 317758
Nasza szkoła
2.jpg