Start

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Tradycyjnie dzień pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie spędzili nie w szkolnych ławkach ale na sportowo. Młodsi uczniowie brali udział w grach i zabawach zorganizowanych na boisku szkolnym, natomiast uczniowie liceum i trzecie klasy gimnazjum na strzelnicy „Dębina”, gdzie odbywały się konkurencje sprawnościowe oraz konkurs strzelecki. Uczestnicy mogli sprawdzić się w strzelaniu do celu z KBKS-u. Najlepszym strzelcem okazała się Katarzyna Drobina z klasy 1B zdobywając złoty medal, drugie miejsce i srebrny medal otrzymała Agata Lipińska /obydwie uczennice klas policyjnych/, brązem musiał się zadowolić Jakub Warzecha z klasy 3a gimnazjum.

W konkurencjach sprawnościowych najlepszą klasą okazała się klasa 2A, drugie miejsce zdobyła klasa 1A, a trzecie miejsce klasa 3a gimnazjum.


 

ZDROWO I KOLOROWO

W naszej szkole pomiędzy 21 a 25 maja braliśmy udział w międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania. W projekt zaangażowane były wszystkie klasy Zespołu. Zadania były dostosowane do możliwości edukacyjnych poszczególnych grup wiekowych. Każdego dnia sprawdzano czy w plecakach naszych uczniów są warzywa/owoce  w tym właśnie kolorze. W poniedziałek obowiązywał kolor niebieski, uczniowie przynosili wodę. Wtorek był dniem zielonym. Dla uczniów klas SP zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą kanapkę.  W środę obowiązywał kolor żółty. Dla uczniów klas GIM zorganizowano konkurs na najzdrowszą i najładniejszą sałatkę owocową lub warzywną. W czwartek obowiązywał kolor czerwony. Dla klas SP odbył się pokaz samoobrony przygotowany przez klasy LO. A w piątek obowiązywał kolor fioletowy. Uczniowie LO i LP przynosili do szkoły wykonaną fotografie inspirowaną zdrowym odżywianiem oraz prezentowali wcześniej przygotowany przepis zdrowej potrawy. W tym dniu uczniowie również brali udział w konkursie na temat zdrowego odżywiania.

Zwycięzcami okazały się: klasa 4 SP, 2b GIM, 1B LO. To oni otrzymają w nagrodę lody.

Było dużo emocji i radości. Mamy nadzieję, że działania szkoły nie będą epizodem w edukacji, ale spowodują trwałe i pozytywne nawyki  zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej

24 maja 2018 roku w Imielinie rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Gimnazjum nr 3 w Żorach reprezentowali chłopcy klas 3c i 2c, którzy w pierwszym meczu wygrali z drużyną z gimnazjum w Pyskowicach, a w finale zwyciężyli z ekipą gimnazjalistów z Częstochowy zdobywając tytuł Mistrzów Śląska. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Marek Komorowski. Przed nimi jeszcze finał ogólnopolski. Złotym medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach ogólnopolskich

 

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W dniach 18-20 maja 2018 roku w Pile odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Do reprezentacji drużyny z województwa śląskiego zostało powołanych aż czterech uczniów naszej szkoły z klasy 3c: Michał Inerowicz, Filip Jarosiński, Marek Komorowski i Mariusz Połyński. Po trzech dniach zaciętej walki jako jedyna drużyna zawodów nie przegrała żadnego meczu. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę i województwo zostając mistrzami wspomnianej olimpiady. Michał Inerowicz dostał nagrodę indywidualną dla najlepszego rozgrywającego turnieju. Pierwsze złoto olimpijskie już w ich rękach. Gratulujemy!

 

Zmiany w planie lekcji

Nastąpiły zmiany w planie lekcji 7b i 3b. Proszę o zapoznanie się z nowym planem.

 

Konkurs o nagrodę Dyrektora ZS nr 3

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP 14. Nagroda jest indywidualna – biurko i krzesełko biurowe w wersji dla chłopca lub dziewczynki, warunkiem  przyznania jest wzorowe zachowanie i najwyższa średnia w szkole.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Elektroniczny nabór
Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Odsłon : 338784
Nasza szkoła
14.jpg