Start

Masz problem oczekujesz pomocy psychologa?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  rodziców, uczniów i nauczycieli do skorzystania z darmowych konsultacji z psychologiem, który będzie dyżurował w naszej szkole w dniu 12.12. 2017r. w sali 209

 

Szkolne Mikołajki

Kolejny raz 6 grudnia nasi uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne na kiermasz charytatywny. Kiermasz odbędzie się 13 grudnia  podczas zebrań z rodzicami. Dochód zostanie przeznaczony na nasze żorskie hospicjum. Dziękujemy wszystkim uczniom.


 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły Maria Sobik z kl 2A LO oraz Sandra Majecka z kl 3 LP otrzymały prestiżową nagrodę za wybitne wyniki w nauce  - „Stypendium Prezesa Rady Ministrów”. Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali, która miała miejsce w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

Z wizytą w Kamp-Lintfort.

Po raz kolejny nasza szkoła  rozpoczęła współpracę w ramach europejskiego programu Erasmus +. Tym razem uczniowie i nauczyciele przez trzy lata będą wymieniać doświadczenia z zakresu matematyki, informatyki i języków obcych ze szkołami w Hiszpanii, Estonii, Holandii, na Łotwie oraz w Niemczech. Jest to tym bardziej ważne doświadczenie, że jednym z partnerów jest Europaschule z miasta partnerskiego Żor – Kamp-Lintfort.

Pierwsza wizyta, która odbyła się w dniach 04.12 -07.12. 2017r. miała charakter roboczy. Nauczyciele ze szkół partnerskich ( naszą szkołę reprezentowały: p. Iwona Holona, p. Katarzyna Bąkowska) zwiedzili szkołę podstawową i gimnazjum w Kamp-Lintfort, obserwowali lekcje, zapoznali się z tutejszym systemem edukacji. Kolejne spotkanie już wkrótce w Holandii.


 

Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2017r., na 4 i 5 godzinie lekcyjnej odbędą się Szkolne Mikołajki.  Tak jak w ubiegłych latach młodzież wraz z wychowawcami i opiekunami, na łączniku pomiędzy segmentami, będzie przygotowywać ozdoby świąteczne. Wykonane w tym dniu przedmioty zostaną sprzedane na szkolnym kiermaszu. Kiermasz zostanie zorganizowany 13 grudnia 2017r.podczas konsultacji i zebrań dla rodziców.

Każda klasa wraz z wychowawcą ma zaplanować jakie wspólnie wykonają ozdoby świąteczne.  Jak co roku ozdoby wykonujemy z materiałów własnych.

 

Powiatowe zawody w piłce siatkowej

W dniu 30.11. na naszej hali odbyły się Powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.. Nasza szkoła w składzie: Sebastian Bartecki, Jakub Bąk, Oskar Citak, Oskar Muras, Paweł Mazurczak, Jakub Filipczak, Jakub Myszka, Dawid Gruszczyński, Piotr Waszak, Chrystian Bogacz nie dała żadnych szans rywalom wygrywając wszystkie cztery mecze  i awansowała do zawodów rejonowych.

Wyniki meczów naszej drużyny( mecze wyjątkowo grano do 21 pkt)

III LO- ZSBI 2:0 ( 21:11, 21:18)

III LO- I LO 2:0 ( 21:12, 21:16)

III LO- ZS nr2 2:0 ( 21:8, 21:15)

III LO- CKZiU 2:0( 21:1, 21, 2)


 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do ferii pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Odsłon : 303971
Nasza szkoła
5.jpg