Start

Czytanie jest trendy

Pogoda dopisała. 8 czerwca 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.” Do akcji przygotowywaliśmy się już cały tydzień (2-10 VI), bowiem wtedy właśnie przypadał XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczennice klasy 1 liceum codziennie czytały zaprzyjaźnionym przedszkolakom i uczniom klas SP. Zaproszenie przyjął również Przewodniczący Rady Miasta, który uczniom klasy 4 przeczytał fragment „Najnowszych przygód Mikołajka”. W ramach akcji propagującej czytelnictwo, przez kilkanaście minut około 200 osób czytało jednocześnie książki. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”  uczniowie naszej szkoły zainicjują modę na czytanie i przekonają nieczytających uczniów i dorosłych, że czytanie jest trendy. Planujemy za rok powtórzyć akcję.


 

Uwaga zmiana godzin otwarcia boisk Orlik

Informujemy, że w dniu 19.06.2018 r. (wtorek)

kompleks boisk Orlik w Zespole Szkół nr 3 w Żorach

będzie czynny od godz. 18.00 - 22.00

 

Wakacyjne godziny otwarcia Orlika

Informujemy, że w okresie wakacji letnich

od 23.06.2018 r.- 31.08.2018 r.

kompleks boisk Orlik w Zespole Szkół nr 3 w Żorach

będzie czynny od poniedziałku do niedzieli

w godz. od 13.00 - 22.00

Równocześnie informujemy, że godziny otwarcia kompleksu boisk Orlik mogą ulec zmianie jeżeli w w/w terminie zostaną zgłoszone stałe rezerwacje.

 

Program "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie –bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

Więcej informacji na plakacie: [ZOBACZ]

 

Siatkówka plażowa

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyły się zawody wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców. W poniedziałek uczniowie gimnazjum Marek Komorowski i Filip Jarosiński nie dali szans swoim rówieśnikom ze wszystkich 16 rejonów naszego województwa i zajęli pierwsze miejsce. We wtorek licealiści Konrad Stokłosiński i Wojciech Szwed po pechowej porażce w półfinale z Wodzisławiem w małym finale zwyciężyli zespół z Częstochowy zajmując 3 miejsce. Oba zespoły uzyskały prawo gry w zawodach ogólnopolskich które odbędą się w Strzelinie w dniach 18-19 czerwca. Gratulujemy!!!!!


 

ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania z wychowawcami, które odbędą się jutro tj. 12 czerwca o godzinie 1800 w budynku szkoły.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Learningapps

LogowaniePogoda
Aktualny czas
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Odsłon : 350567
Nasza szkoła
2.jpg