Start

REKORD WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY!

Podczas 26 Finału WOŚP zebrano łącznie rekordową kwotę 126 373804,34 zł .

Nasza szkoła również przyczyniła się do tego ogromnego sukcesu i dołożyła swoją cegiełkę. Uczennice klas drugich i trzecich gimnazjum: Marlena Niniczka, Natalia Białoń, Sandra Dembkowska, Martyna Bęczarska, Nikol Rurarz, Zuzanna Lewińska, Patrycja Gałach, Patrycja Zielińska, Dorota Czapnik, Wiktoria Kosiba, Weronika Witek, Julia Podżroska i Daria Wolny były wolontariuszkami WOŚP. Dziewczyny aktywnie kwestowały na terenie naszej szkoły oraz podczas Finału WOŚP na  terenie całych Żor. Dziękujemy im za poświęcony czas i pracę na rzecz drugiego człowieka, a całej społeczności naszej szkoły oraz Przedszkola nr 16 za hojność! W samych Żorach również zebrano rekordową kwotę 106 405,94 zł oraz 77,400l krwi. Czekamy z niecierpliwością na kolejny finał. Będziemy grali z WOŚP do „końca świata i jeden dzień dłużej”!


 

Odkrywanie uroków nauk ścisłych

W dniu dzisiejszym tj. 14 marca grupa 47 uczniów naszej szkoły (klasy 2c, 1A, 1C), świętowała obchody liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto. Pomysł Święta Liczby Pi narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku w Instytucie Exploratorium, a jego celem była popularyzacja nauk ścisłych. Datę wydarzenia determinuje amerykański zapis 14 marca: 3.14, czyli pierwsze trzy cyfry rozwinięcia tej stałej matematycznej.

Więcej…

 

Przedsiębiorczy na rynku finansowym

Kochani, kolejna prośba - głosujcie na filmik naszych przedsiębiorczych chłopaków - Kuby, Pawła i Oskara. Tylko Wasze głosy mogą pomóc im wejść do ścisłego finału. Wykonali wspaniałą robotę. Poświęcili na to mnóstwo czasu. Doceńmy ich pracę! III LO Mistrzostwa Sportowego w Żorach walczy o podium!

Głosujcie na stronie https://moje-finanse.junior.org.pl/pl/Glosowanie – piaty filmik!

Dziękujemy!

 

Światowy Dzień Morza

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Morza zapraszamy na quiz geograficzny o tematyce morskiej, który odbędzie się w piątek 16 marca na długich przerwach w sali 221.

Uczniów SP i klas gimnazjalnych zapraszamy na 11:20 zaś uczniów LO na na 12:20.

Zwycięzcy nagrodzeni zostaną ocenami z przedmiotu.

Zapisy u pana M. Bardowy

 

YAPA 2018

W dniach 9-11 marca młodzież naszej szkoły tradycyjnie wyjechała na Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, którego już 43 edycja odbyła się w Łodzi. Wśród gości festiwalu mieliśmy okazję wysłuchać i zobaczyć na żywo wielu wspaniałych wykonawców. Śpiewali dla nas m.in. Cisza jak ta, Paweł Orkisz, Nijak, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Yes Kiez Sirumen, Wszystkiego Najlepszego i Michał Łanuszka. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 16 wykonawców. I miejsce zajął zespół Jan i Klan, a nagrodę publiczności ( my także głosowaliśmy) otrzymała grupa Na Swoim. Następna Yapa już za rok i każdy ma szansę pojechać.


 

Konsultacje dla rodziców.

W środę 14 marca o godzinie 18:00 odbędą się konsultacje dla rodziców.  Serdecznie zapraszamy.

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do wakacji pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 
Odsłon : 317758
Nasza szkoła
2.jpg