WAKACJE!!!!

W A K A C J E  2 0 1 8

Wspaniałego radosnego odpoczywania. Do zobaczenia we wrześniu.

WAKACJE ZE SZTUKĄ

Liceum Plastyczne w Żorach ma przyjemność zaprosić młodzież naszego miasta w wieku 11-16 lat na bezpłatne warsztaty plastyczne „Lato ze sztuką w tle”.  Jeśli nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, masz talent plastyczny i  chciałbyś zrobić coś twórczego koniecznie zadzwoń i zgłoś swój udział  w warsztatach.

Na zgłoszenia czekamy pod numerem tel:  601 165 548

Harmonogram warsztatów

Poniedziałek 25.06. Fotografia: „Sztuczne – naturalne”

Warsztaty fotograficzne poświęcone różnicom w fotografowaniu przy świetle naturalnym oraz oświetleniu sztucznym – studyjnym. W trakcie warsztatów przewidziane są zajęcia w studio oraz, jak pogoda pozwoli, plener fotograficzny.

Godzina: 10:00 – 13:00, Prowadzący:  Jerzy Rupik

Wtorek 26.06. Rysunek i Malarstwo: „Z malarstwem w tle”

Podczas warsztatów nauczymy się obserwacji i analizy otoczenia aby czerpać jak najwięcej inspiracji do twórczego działania. Tematem przewodnim będzie kompozycja otwarta i zamknięta.

Godzina: 10:00 – 13:00, Prowadząca:  Małgorzata Pedowicz

Środa 27.06. Rzeźba:  „Wakacyjny totem”

Stwórzmy wspólnie rzeźbę przedstawiającą Wasze oczekiwania związane z nadchodzącymi wakacjami!

Godzina: 10:00 – 13:00, Prowadząca:  Celina Cyganik

Czwartek 28.06. Ceramika:” Warsztaty z kalek ceramicznych”

Warsztaty skupiać się będą na wykorzystywaniu gotowych wzorów kalek to stworzenia własnych niepowtarzalnych kompozycji, a w kolejnym etapie na nakładaniu ich na formy ceramiczne np. kubki, talerze.  Nie zabraknie również podstaw teoretycznych, w których przybliżymy uczestnikom proces tworzenia samych kalek.  Każdy uczestnik aby wziąć udział musi przynieść ze sobą dowolną ceramiczną formę.

Godzina: 10:00 – 13:00, Prowadząca:  Małgorzata Szram-Lipka

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego – piątek 22 czerwca

8.00klasy IV -VII SP akademia na małej sali gimnastycznej (później spotkania z wychowawcami w klasach)

9.00 –  klasy LO i LP akademia na małej sali gimnastycznej (później spotkania w klasach )

10.00 – klasy II i III gimnazjum – akademia na małej sali gimnastycznej (później rozdanie świadectw w klasach)

Czytanie jest trendy

Pogoda dopisała. 8 czerwca 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.” Do akcji przygotowywaliśmy się już cały tydzień (2-10 VI), bowiem wtedy właśnie przypadał XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczennice klasy 1 liceum codziennie czytały zaprzyjaźnionym przedszkolakom i uczniom klas SP. Zaproszenie przyjął również Przewodniczący Rady Miasta, który uczniom klasy 4 przeczytał fragment „Najnowszych przygód Mikołajka”. W ramach akcji propagującej czytelnictwo, przez kilkanaście minut około 200 osób czytało jednocześnie książki. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”  uczniowie naszej szkoły zainicjują modę na czytanie i przekonają nieczytających uczniów i dorosłych, że czytanie jest trendy. Planujemy za rok powtórzyć akcję.

Uwaga zmiana godzin otwarcia boisk Orlik

Informujemy, że w dniu 19.06.2018 r. (wtorek)

kompleks boisk Orlik w Zespole Szkół nr 3 w Żorach

będzie czynny od godz. 18.00 - 22.00

Wakacyjne godziny otwarcia Orlika

Informujemy, że w okresie wakacji letnich

od 23.06.2018 r.- 31.08.2018 r.

kompleks boisk Orlik w Zespole Szkół nr 3 w Żorach

będzie czynny od poniedziałku do niedzieli

w godz. od 13.00 - 22.00

Równocześnie informujemy, że godziny otwarcia kompleksu boisk Orlik mogą ulec zmianie jeżeli w w/w terminie zostaną zgłoszone stałe rezerwacje.