Komunikat

Z przyjemnością informujemy, że Martyna Gizler i Agnieszka Porębską zdobyły tytuł Finalistek Ogólnopolskiego Konkursu Social Innovation Relay 2018. Gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia!

Festiwal Nauki i Techniki.

W dniach 24 – 25 maja 2018 r. w Domu Kultury w Żorach odbędzie się Festiwal Nauki i Techniki. Uczniowie biorą udział w zajęciach według harmonogramu:

klasa 4  - 24 maja 2018 r. godz.13.30- 14.30 –udział w zajęciach „Matematyka może być łatwa”  wyjście o 12.40 , opieka K.Gajda, T.Data

klasa 7a i 7c – 24 maja 2018r. godz.13.00-14.00 „Wielościany”  -warsztaty wyjście o 12.30 , opieka A.Poloczek i I.Todys – powrót na 9 lekcję.

klasa 2C – 24 maja godz. 12.10 -13.10 Instytut Fizyki CND –Politechnika Śląska  - pokaz,  wyjście 11.30, opieka M.Dziurosz – Szronek.

klasa 2a i 2b – 25 maja 2018 r. godz.11.00- 13.10 „Kosmiczna kieszeń” i „Tajemnica liczby Pi” wyjście 10.30, opieka A.Karwowska i D.Wandzel.

klasa 1A – 25 maja 2018 r. godz.9.00 – 10.40 „Kreowanie własnego wizerunku i autoprezentacja , czyli co mówi o nas mowa naszego ciała i jak mówić żeby nas słuchano” wyjście 8.15, opieka M.Mrozek, powrót na 5 lekcję

klasa 2A – 25 maja 2018 r. godz. 13.15 – 14.15 „Planszowa gra ekonomiczna” wyjście 12.30, opieka M.Bardowa

Kolejne sukcesy naszych sportowców!

Dnia 22.05.2018 roku na terenie naszej szkoły odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn z pięciu szkół.  Naszą szkołę reprezentowały pary: Beniamin Granieczny i Wojciech Szwed oraz Jakub Czyżowski i Konrad Stokłosiński. Obie drużyny spotkały się w finałowym starciu lecz po wyrównanej i zaciętej walce, zwyciężyli Czyżowski i Stokłosiński, którzy będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie rozgrywek siatkówki plażowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a zwycięzcą życzymy dalszych sukcesów!

Nasi siatkarze na podium Mistrzostw Polski Kadetów!

W dniach od 2 do 6 maja w Nysie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów, na których nasi chłopcy z klasy 1 C LO wywalczyli brązowy medal! Sukces drużyny podkreśliło także indywidualne wyróżnienie dla Krystiana Walczaka, wybranego najlepszym atakującym mistrzostw. Serdecznie gratulujemy Wam i Waszym trenerom i życzymy dalszych sukcesów!

MAMY ZŁOTO!!!!!

JASTRZĘBSKI WĘGIEL  MISTRZEM POLSKI  MŁODZIKÓW!

Nasi chłopcy wczoraj wrócili z Dębicy ze złotymi medalami mistrzostw Polski! Najlepsza drużyna w kraju w finale turnieju  pokonała swojego rywala. Jak wynika z internetowych relacji Żorska Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla już od początku turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików w Dębicy pokazała wielką klasę. Wygrali wszystkie trzy mecze grupowe zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli. W półfinale Jastrzębskiemu Węglowi przyszło zmierzyć się z Gwardią Wrocław, ale i tutaj nasi siatkarze nie stracili nawet seta. Finałowy mecz to kolejne zwycięstwo, tym razem nad drużyną z Nowego Sącza. Wszystkim siatkarzom i sztabowi trenerskiemu świeżo upieczonego mistrza Polski serdecznie gratulujemy!!!

Święto Ogniowe

Nasz poczet sztandarowy wziął udział w 316. obchodach Święta Ogniowego na pamiątkę tragicznego pożaru, który wybuchł  11 maja 1702 roku. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba  ruszyła Procesja Ogniowa ulicami Starówki. Ciemność oświetlał  blask bijący ze świec  i pochodni.

Do wakacji pozostało