Szkolny Turniej o Mistrza Scrabble 2018 r.

1.  W środę 21 lutego na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się turniej scrabble w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  W turnieju biorą udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli uczących na danej godzinie lekcyjnej.

Każda klasa ma za zadanie wyłonić trzyosobowy zespół, który wymyśla sobie nazwę związaną z językiem polskim, np:Samogłoska lub Dwuznacznik.  Cała klasa będzie pomagała drużynie w grze.

ZEBRANIA

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum na zebrania z wychowawcami w środę 21.02.2018r. o godzinie 18.00.

Zmiana w planie lekcji

W niektórych klasach od 18 lutego 2018r. uległ zmianie plan lekcji. Nowy plan jest dostępny na stronie szkoły.

Eliminacje szkolne

Dnia 6.03.2018 r. o godzinie 13.35 w sali 415 odbędą się szkolne eliminacje do XVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta.

Wszystkich chętnych uczniów liceum zapraszamy.

Potrzebujesz pomocy lub porady psychologa?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  rodziców, uczniów i nauczycieli do skorzystania z darmowych konsultacji z psychologiem, który będzie dyżurował w naszej szkole w dniu 27.02.2018r. (wtorek)  w godz. 8.00-12.00 w sali 209.

Ferie ze sztuką 2018 - podsumowanie

W dniach 29.01. - 01.02.2018 w Liceum Plastycznym w Żorach odbyła się II edycja Ferii ze Sztuką na których przez cztery dni uczestnicy brali udział w zajęciach z malarstwa, fotografii, rzeźby i ceramiki artystycznej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie!

Do wakacji pozostało