AKADEMIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ KLASY III

Serdecznie zapraszamy

wszystkich uczniów klas III LO oraz Grono Pedagogiczne na Uroczystą Akademię z okazji ukończenia szkoły, która odbędzie się w piątek 27 kwietnia 2018 o godz.1130na małej sali gimnastycznej.

Komunikat Dyrektora

W związku z organizacją egzaminu maturalnego 4, 7 i 8 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

W dniach 30 kwietnia - poniedziałek oraz 2 maja - środa zajęcia dydaktyczne dla wszystkich uczniów szkoły odbywają się według planu.

LICEALIADA - nasi chlopcy najlepsi

W naszej szkole w dniu 18.04 odbył się finał licealiady.

Na boisku zobaczyliśmy oprócz naszej szkolnej reprezentacji zespoły ze szkół z Gliwic i Tych. W pierwszym meczu nasi chłopcy pokonują zespół z tyskiej szkoły 2:0 w setach. W kolejnym meczu na boisku mierzą się zespoły gości. Po zaciętej walce zespół z Gliwic pokonuje Tychy 2:0.Ostatni starcie to znaczna przewaga naszego zespołu, który z łatwością pokonuje gliwiczan 2:0.Tym samym wygrywamy cały turniej i zdobywamy pierwsze miejsce. Gratulacje dla chłopaków z 2C, którzy reprezentowali nas podczas licealiady.

SIŁA!!! SIŁA!!! SIŁA!!!

Tak właśnie skandowali kibice zebrani na hali sportowej w Żorach dopingując naszą drużynę siatkarzy. To właśnie Żory były gospodarzem ćwierćfinałów mistrzostw Polski w piłce siatkowej chłopców. Gorący doping bardzo się opłacał ponieważ Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel pokonała wszystkich swoich rywali i zdobyła pierwsze miejsce, tym samym przechodząc do kolejnego etapu walki o  mistrzostwo Polski. Najlepszymi zawodnikami tego turnieju okazali się:

Kuba Hawryluk (2c) – najlepszy libero

Patryk Siejka (2c) – najlepszy atakujący

Mateusz Kufka (2c) – najlepszy środkowy

Kacper Ołeniak (2c) – najlepszy rozgrywający

Kajetan Kubicki (2c) – MVP

Jak widzicie to nasze chłopaki zgarnęli wszystkie nagrody!

Gratulujemy Wam i Waszym trenerom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Mamy to!

Oskar Laskowski, Paweł Mazurczak i Jakub Myszka zostali laureatami drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

W ostatnim dniu zmagań zajęli drugie miejsce w Polsce! Byli fantastyczni!

Dziękujemy wszystkim, którzy choć w najskromniejszy sposób przyczynili się do tego sukcesu naszych chłopaków i naszej szkoły:

• aktorom, występującym w filmiku konkursowym: Martynie Gizler, Pawłowi Bornowi i Marysi Sobik,
  • Dominice Celary
  • kibicom Jastrzębskiego Węgla i internautom portalu tuzory.pl za „głosy”

Bez Was nie byłoby tego sukcesu.

KOMUNIKAT

Uczniowie klasy 3B, którzy nie uczestniczą w wycieczce do Krakowa,  w poniedziałek (23.04) biorą udział w zajęciach według planu lekcji klasy 3A.

Do wakacji pozostało