Start

NIECODZIENNY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Stało się już tradycją,  że  pierwszego  dnia wiosny nasza szkoła organizuje Dzień Otwartych Drzwi.  Zapraszamy wtedy wszystkich  gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczynają naukę na kolejnym szczeblu edukacji.

Każdego roku odwiedza nas liczne grono młodzieży oraz rodziców. Zaproszeni goście mają okazję zobaczyć bogate i nowoczesne wyposażenie  klas,   fonetycznej  pracowni  językowej, laboratorium chemiczne oraz świetne zaplecze sportowe. Młodzież bierze  udział w ciekawych i prowadzonych innowacyjnymi metodami   zajęciach otwartych, warsztatach oraz konkursach przygotowanych specjalnie z tej okazji. Niewątpliwie  dużą  atrakcją dla gości są pokazy umiejętności  klas policyjnych, warsztaty z przedsiębiorczości, zajęcia w pracowni fotograficznej oraz wiele innych ciekawych zajęć.Przyszli uczniowie mogą porozmawiać z nauczycielami i uczniami, poznać szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych i poczuć atmosferę, jak panuje w „trójce”.

Trzeba przyznać, że przygotowania i organizacja Dnia Otwartego wymaga olbrzymiego zaangażowania do uczniów i nauczycieli szkoły, ale wszystko to opłaca się z nawiązką, a co więcej przynosi nam wiele satysfakcji.

 

Konkurs o nagrodę Dyrektora ZS 3

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP 14. Nagroda jest indywidualna – biurko i krzesełko biurowe w wersji dla chłopca lub dziewczynki, warunkiem  przyznania jest wzorowe zachowanie i najwyższa średnia w szkole.


 

Zabawy z matematyką

Dzisiaj po raz kolejny nauczycielki  matematyki p. I Todys i p. I. Holona zorganizowały podchody matematyczne. Tym razem klasy drugie gimnazjum wzięły udział w zabawach z matematyką.  Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logicznymi - rebusy, sudoku, układanki, quizy. Oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie zmagali się z szybko upływającym czasem. Drużyny miały okazję sprawdzić również swój angielski w matematyce. Teraz już tylko zostało podliczenie punktów i wyłonienie zwycięskiej drużyny. Już jutro ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.


 

XVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa w Żorach- eliminacje

XVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa w Żorach - eliminacje

22, 23 marca 2018

Poniżej listy uczestników w kolejności recytacji

GIMNAZJA [PDF]

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE [PDF]

 

OGŁOSZENIE

Już w piątek na długich przerwach zapraszamy  na kolejne  „spotkanie ze słodkościami"„  które w tym tygodniu przygotowuje klasa 7b.

 

Światowy Dzień Morza

Z okazji Światowego Dnia Morza, w piątek odbył się konkurs wiedzy o morzach.

W kategorii klasy podstawowe i gimnazjalne:
1 miejsce Adrian Matuszczyk 7b
2 miejsce Kacper Kania 7b
3 miejsce Maksymilian Urbanek 7b

W kategorii klasy licealne:

1 miejsce Julia Janik 1A
2 miejsce Klaudia Rudolf
3 miejsce Kryspin Koleczko

Serdecznie gratuluję i zapraszam do następnego konkursu o pogodzie :-) z okazji "Światowego Dnia Meteorologii"
piątek 23.03. sala 221,  
SP i G godz 11:20
LO 12:20

 
Joomfish System Plugin not enabled

Moje finanse
Otwarta firma
Oglądaj i licz!

Do wakacji pozostało
LogowaniePogoda
Aktualny czas
Erasmus+
Nasze strony na FB
Translate WWW

Nasi goście
Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 
Odsłon : 317948
Nasza szkoła
9.jpg