GIM3 Żory - Aktywny w szkole aktywny w życiu

SFN

We wtorek 28 lutego odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Uczestnicy projektu przedstawili uczniom i nauczycielom z naszej szkoły efekty swojej pracy w ramach zajęć. Szczegółowy opis i zdjęcia z festiwalu dodamy wkrótce. Do działu "do pobrania" dodano prezentacje, które mogliście obejrzeć w ramach festiwalu.

OSZCZĘDZANIE TO KLUCZ DO BOGACTWA

Uczestnicy projektu przystąpili do akcji tydzień dla oszczędzania, która trwała od 24-31 października.  Jest to  ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Akcja ta związana jest ze Światowym Dniem Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi 31 października. Sekcja przedsiębiorczości przygotowała tematyczne gazetki szkolne i ulotki, które można zobaczyć w galerii.

Produkcja papieru czerpanego

Na zeszłotygodniowych zajęciach ( tj. 08.11.2011 ) produkowaliśmy papier czerpany.  W jego skład wchodził zmoczony i potargany papier toaletowy oraz klej do tapet. Cały proces tworzenia papieru zaczynał się od kładzenia na płytce rozerwanej na pół koszulki biurowej, na która kładliśmy naszą masę, która trzeba było rozsmarować na całej powierzchni koszulki. Następnie dekorowaliśmy ją płatkami  ususzonych kwiatów, przykrywaliśmy druga  częścią koszulki i na nią kładliśmy płytkę, aby wszytko się wygładziło. Nadmiar mazi usuwaliśmy plastikową łyżeczką i kładliśmy na jednorazowy talerzyk. Później nasze udekorowane i spłaszczone kartki podsuszałyśmy suszarką  do włosów a następnie kładliśmy pod grzejnik. Praca jest bardzo czasochłonna i łatwo się pobrudzić, lecz była dla nas świetną zabawą. ;)

Uwaga - rozpoczynamy zajęcia

13 września (wtorek) od godz. 1400 rozpoczynamy zajęcia w sekcjach. Prosimy o obecność.

W dn. 4 czerwca odbył się w naszej szkole kolejny Festiwal Nauki. Tym razem mogliśmy zaprezentować nasze dokonania szerszej publiczności ponieważ festiwal był częścią pikniku rodzinnego organizowanego dla uczczenia 1 rocznicy nadania imienia naszej szkole oraz 30 lecia osiedla. Wystawy i prezentacje obejrzało kilkaset osób: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców osiedla. Zdjęcia i film z pikniku wkrótce na stronie szkoły.